Empezar de nuevo

Guía de Votantes

Todas las contiendas

  1. Florida
    1. US House District 1
    2. US House District 3
    3. US House District 4
    4. US House District 5
    5. US House District 6
    6. US House District 7
    7. US House District 8
    8. US House District 9
    9. US House District 10
    10. US House District 13
    11. US House District 14
    12. US House District 15
    13. US House District 18
    14. US House District 19
    15. US House District 20
    16. US House District 21
    17. US House District 22
    18. US House District 23
    19. US House District 24
    20. US House District 26
    21. US House District 27
    22. Sheriff - Winner
    23. Supervisor of Elections - Winner
    24. School Board District 9 At Large - Winner
    25. 2020 Seminole County Supervisor of Elections
    26. 2020 Seminole County Sheriff
    27. 2020 Seminole County Property Appraiser
    28. 2020 Seminole Clerk of the Court and Comptroller
    29. 2020 18th Circuit Court Judge Group 21
    30. 2020 18th Circuit Court Judge Group 15
    31. 2020 18th Circuit Court Judge Group 18
    32. 2020 18th Circuit Court Judge Group 25
    33. 2020 Seminole County Court Judge Group 1
    34. 2020 Seminole County Court Judge Group 6
    35. 2020 Seminole County Commission District 1
    36. 2020 Seminole County Commission District 5
    37. 2020 Seminole County Commission District 3
    38. School Board Member County District 3
    39. School Board Member County District 4
    40. 2020 Soil and Water Conservation District Group 4
    41. 2020 Altamonte Springs City Commission District 2
    42. 2020 Altamonte Springs City Commission District 4
    43. 2020 Winter Springs City Commission District 1
    44. 2020 Winter Springs City Commission District 3
    45. 2020 Winter Springs City Commission District 5
    46. 2020 Casselberry City Commission Seat 4
    47. 2020 Sanford City Commission District 3
    48. 2020 Sanford City Commission District 4
    49. 2020 Altamonte Springs Mayor
    50. 2020 Casselberry Mayor
    51. 2020 Seminole County Tax Collector
    52. Escambia County Utility Authority District 3
    53. Escambia County Soil and Water Conservation District Group 1
    54. County Commissioner District 3
    55. County Commissioner District 1
    56. County Commissioner District 5
    57. State Attorney, 16th Judicial Circuit
    58. Key West City Commissioner District 6
    59. Orange County School Board Dist. 4
    60. Orange County School Board Dist. 5
    61. Orange County Sheriff
    62. Orange County Property Appraiser
    63. Orange County Soil & Water Conservation District 1
    64. Orange County Soil & Water Conservation District 2
    65. Orange County Soil & Water Conservation District 3
    66. Orange County Soil & Water Conservation District 5
    67. City of North Port Commissioner District Seat 1
    68. City of North Port Commissioner District Seat 2
    69. City of North Port Commissioner District Seat 3
    70. City of Sarasota Commissioner District 1
    71. City of Sarasota Commissioner District 2
    72. City of Sarasota Commissioner District 3
    73. City of Venice Council Seat 2
    74. Sarasota County Charter Review Board District 1
    75. Sarasota County Charter Review Board District 1 - 2 Year Term
    76. Sarasota County Charter Review Board District 2
    77. Sarasota County Charter Review Board District 3
    78. Sarasota County Charter Review Board District 4
    79. Sarasota County Charter Review Board District 5
    80. Sarasota County Commission Board District 1
    81. Sarasota County Commission Board District 3
    82. Sarasota County Commission Board District 5
    83. Sarasota County Hospital Board Central District Seat 1
    84. Sarasota County Hospital Board At Large Seat 1
    85. Sarasota County Hospital Board At Large Seat 2
    86. Sarasota County Hospital Board At Large Seat 3
    87. 12th Judicial Circuit State Attorney
    88. Sheriff
    89. Airport Authority Dist 1 - Republican Party Primary
    90. Airport Authority Dist 1 - Write In Party Primary
    91. School Board Dist 2
    92. Clerk of Circuit Court - No Party Affiliation Party Primary
    93. Clerk of Circuit Court - Republican Party Primary
    94. State Attorney 9th Circuit
    95. Volusia County Council, Chair
    96. Volusia County Council, District 2
    97. Volusia County Council, District 3
    98. Volusia County Council, District 4
    99. Volusia County Judge, Group 6
    100. Volusia County Tax Collector
    101. Volusia County School Board, District 2
    102. Volusia County School Board, District 4
    103. Volusia County Soil & Water Conservation District, Seat 2
    104. Volusia County Soil & Water Conservation District, Seat 4
    105. Volusia County West Volusia Hospital Authority, Gr. A, Seat 3
    106. West Volusia Hospital Authority-Group B, Seat 1
    107. Daytona Beach City Commission, Mayor
    108. Daytona Beach City Commission, Zone 2
    109. Daytona Beach City Commission, Zone 4
    110. Daytona Beach Shores City Council, Seat 2
    111. DeBary City Council, Seat 1
    112. DeBary City Council, Seat 2
    113. DeLand City Commission, Seat 4
    114. Deltona City Commission, District 2
    115. Deltona City Commission, District 4
    116. Deltona City Commission, District 6
    117. Edgewater City Council, District 2
    118. Edgewater City Council, District 4
    119. Lake Helen City Commission, Zone 2
    120. Lake Helen City Commission, Zone 4
    121. New Smyrna Beach City Commission, Mayor
    122. New Smyrna Beach City Commission, Zone 3
    123. New Smyrna Beach City Commission, Zone 4
    124. Oak Hill City Commission, Seat 2
    125. Oak Hill City Commission, Seat 4
    126. Orange City City Council, Mayor
    127. Ormond Beach City Commission, Mayor
    128. Ormond Beach Commissioner Zone 1
    129. Ormond Beach Commissioner Zone 2
    130. Ormond Beach Commissioner Zone 3
    131. Ormond Beach Commissioner Zone 4
    132. Pierson Town Council, Seat 5
    133. Ponce Inlet Council Seat 4
    134. Port Orange City Council, Mayor
    135. South Daytona City Council, Mayor
    136. South Daytona City Council, Seat 4
    137. Florida State 7th Judicial Circuit Court, Group 6
    138. Florida State 7th Judicial Circuit Court, Group 14
    139. Volusia ECHO Ballot Initiative
    140. Volusia Forever Ballot Initiative
    141. Tallahassee City Commission, Seat 2
    142. Leon County Commission, District 4
    143. Leon County Commission, At Large, Group 1
    144. Leon County Superintendent of Schools
    145. Circuit Judge, 2nd Judicial Circuit, Group 4
    146. St. Lucie County Commissioner, District 1
    147. St. Lucie County Commissioner, District 3
    148. St. Lucie County Commissioner, District 5
    149. St. Lucie County Sheriff
    150. St. Lucie County School Board, District 2
    151. St. Lucie County School Board, District 4
    152. Mayor of Fort Pierce
    153. Fort Pierce City Commission, District 1
    154. Fort Pierce City Commission, District 2
    155. Port St. Lucie City Council, District 2
    156. Port St. Lucie City Council, District 4
    157. Property Appraiser
    158. Clerk of Circuit Court
    159. Cooper City Mayor - Winner
    160. Cooper City Commission Dist. 4 - Winner
    161. Coral Springs Commission Seat 3 - Winner
    162. Coral Springs Commission Seat 5 - Winner
    163. Dania Beach City Commission - Winners
    164. Fort Lauderdale Mayor - Winner
    165. Ft. Lauderdale Commission District 2 - Winner
    166. Hallandale Beach Mayor - Winner
    167. Hallandale Beach Commission Seat 3 - Winner
    168. Hallandale Beach Commission Seat 4 - Winner
    169. Hollywood Commission (Dist. 4 residents only) - Winner
    170. Hollywood Commission (Dist. 6 residents only) - Winner
    171. Hollywood Commission (Dist. 2 residents only) - Winner
    172. Lauderhill Commission Seat 1 - Winner
    173. Lauderhill Commission Seat 2 - Winner
    174. Lauderhill Commission Seat 3
    175. Lauderdale Lakes Commission Seat 4 - Winner
    176. Margate Commission Seat 1 - Winner
    177. Margate Commission Seat 2 - Winner
    178. Margate Commission Seat 4 - Winner
    179. North Lauderdale Commission Dist. C - Winner
    180. Oakland Park Commission - Winners
    181. Parkland Mayor - Winner - Non-Partisan Party Primary
    182. Parkland Commission Dist. 1 Winner - Non-Partisan Party Primary
    183. Parkland Commission Dist. 2 - Winner - Non-Partisan Party Primary
    184. Parkland Commission Dist. 4 Winner - Non-Partisan Party Primary
    185. Plantation Council Group 3 - Winner
    186. Plantation Council Group 4 - Winner
    187. Plantation Council Group 5 - Winner
    188. Pompano Beach Mayor - Winner
    189. Pompano Bch. Commission (Dist. 1 residents only)-Winner
    190. Pompano Bch. Commission (Dist. 2 residents only) - Winner
    191. Pompano Bch. Commission (Dist. 3 residents only)-Winner
    192. Pompano Bch. Commission (Dist. 4 residents only)- Winner
    193. Pompano Bch. Commission (Dist. 5 residents only) - Winner
    194. Southwest Ranches Mayor Winner
    195. Southwest Ranches Council Seat 3 - Winner
    196. Southwest Ranches Council Seat 4 - Winner
    197. Sunrise Commission Seat D - Winner
    198. Tamarac Commission (Dist. 1 residents only) - Winner
    199. Tamarac Commission (Dist. 3 residents only)- Winner
    200. West Park Mayor - Winner
    201. West Park Commission Seat 3 - Winner
    202. Weston Mayor - Winner
    203. West Park Commission Seat 4 - Winner
    204. Weston Commission Seat 1 - Winner
    205. Weston Commission Seat 2 - Winner
    206. Wilton Manors Mayor - Winner
    207. Wilton Manors Commission - Winner
    208. US House District 2
    209. US House District 11
    210. US House District 12
    211. US House District 16
    212. US House District 17
    213. CRC Amendment Question #1:
    214. CRC Amendment Question #2:
    215. Limiting persons disembarking from cruise ships to a total of 1,500 persons per day.
    216. Prohibiting cruise ships with a capacity of 1,300 or more persons from disembarking.
    217. To give priority to cruise lines with the best environmental and health records.
    218. CRC Amendment Question #3
    219. Cutler Bay Council Seat 2 Runoff
    220. Referendum - Exception to bonding requirements as a result of a public emergency.
    221. Doral Council Seat 3 Runoff
    222. Palmetto Bay Vice Mayor Runoff
    223. Escambia County Tax Collector
    224. Escambia County Sheriff
    225. Pensacola City Council District 1
    226. Pensacola City Council District 5
    227. Children's Trust of Escambia County Referendum
    228. Collier County County Commissioner for District 5
    229. City of Marco Island City Council
    230. Conservation Collier
    231. Collier County County Commissioner for District 1
    232. Duval County Clerk of the Circuit and County Courts
    233. Duval County City Council District 4
    234. City of Jacksonville Referenda- School Capital Outlay Sales Surtax
    235. City of Jacksonville Referendum- JEA Board Members
    236. Duval County Soil & Water Conservation District Group 2
    237. Duval County Soil & Water Conservation District Group 4
    238. Atlantic Beach Commissioner Seat 3
    239. Atlantic Beach Mayor
    240. Atlantic Beach Commissioner Seat 2
    241. Jacksonville Beach Council Seat 3
    242. Jacksonville Beach Council Seat 1
    243. Jacksonville Beach Mayor
    244. Baldwin Mayor
    245. SJC Port, Waterway & Beach Commission Group 2
    246. SJC Port, Waterway & Beach Commission Group 4
    247. SJC Sheriff
    248. SJC Soil & Water Conservation District 3
    249. SJC Soil & Water Conservation District 4
    250. City of St. Aug. Beach Comm. - Seat 1
    251. City of St. Augustine Comm - Seat 1
    252. City of St. Augustine Comm - Seat 2
    253. SJ County Commission District 1
    254. SJ County Commission District 5
    255. Anastasia Mosquito Control District Seat 1
    256. Anastasia Mosquito Control District Seat 3
    257. Anastasia Mosquito Control District Seat 5
    258. St. Augustine Airport Authority Group 5
    259. St. Augustine Airport Authority Group 4
    260. SJC Brandy Creek Community Development District Seat 2
    261. SJC Brandy Creek Community Development District Seat 4
    262. SJC Heritage Landing Community Development District Seat 1
    263. SJC Marshall Creek Community Development District Seat 4
    264. SJC Marshall Creek Community Development District Seat 5
    265. SJC Rivers Edge Community Development District Seat 3
    266. SJC Rivers Edge Community Development District Seat 5
    267. SJC Six Mile Creek Community Development District Seat 3
    268. SJC Six Mile Creek Community Development District Seat 5
    269. SJC Sweetwater Creek Community Development District Seat 3
    270. SJC Turnbull Creek Community Development District Seat 2
    271. Clay School Board District 2
    272. Clay Superintendent of Schools
    273. School Board Referendum
    274. Clay The Crossings at Fleming Island CDD Seat 2
    275. Clay The Crossings at Fleming Island CDD Seat 5
    276. Clay South Village CDD Seat 4
    277. Clay Rolling Hills CDD Seat 1
    278. Clay The Crossings at Fleming Island CDD Seat 1
    279. Nassau Amelia Concourse Community Dev. Dst., Seat 1
    280. Nassau County Court Judge Group 1
    281. Nassau Soil & Water Conservation District Member, Group 4
    282. City of Fernandina Beach Commissioner Group 1
    283. City of Fernandina Beach Commissioner Group 2
    284. City of Fernandina Beach Commissioner Group 3
    285. Town of Callahan Referendum No. 1
    286. Town of Callahan Referendum No. 2
    287. Fernandina Beach Conservation Lands and Recreation Facilities
    288. Circuit Judge – 7th Circuit – Group 14
    289. State Attorney – 7th Judicial Circuit
    290. Hillsborough County Sheriff - Democratic Party Primary
    291. Hillsborough County Sheriff - No Party Affiliation Party Primary
    292. Hillsborough County Sheriff - Republican Party Primary
    293. Hillsborough County Property Appraiser
    294. Hillsborough County Tax Collector - Democratic Party Primary
    295. Hillsborough County Tax Collector - Republican Party Primary
    296. Hillsborough County Commissioner District 1 - Democratic Party Primary
    297. Hillsborough County Commissioner District 1 - Republican Party Primary
    298. Hillsborough County Commissioner District 3 - Democratic Party Primary
    299. Hillsborough County Commissioner District 3 - Republican Party Primary
    300. Hillsborough County Commissioner District 6
    301. Hillsborough County School Board District 5
    302. Hillsborough County School Board District 3
    303. Hillsborough County School Board District 7
    304. Hillsborough County School Board District 1
    305. Hillsborough County County Court Judge Group 7
    306. Hillsborough County Soil and Water Conservation District 2
    307. Hillsborough County Soil and Water Conservation District 4
    308. Pasco County Superintendent of Schools - Nonpartison Party Primary
    309. Pasco County Superintendent of Schools - Republican Party Primary
    310. Pasco County Commissioner District 3 - Democratic Party Primary
    311. Pasco County Commissioner District 3 - Republican Party Primary
    312. Pasco County Commissioner District 5 - Democratic Party Primary
    313. Pasco County Commissioner District 5 - Nonpartison Party Primary
    314. Pasco County Commissioner District 5 - Republican Party Primary
    315. Pasco County Mosquito Control Seat 1
    316. Pasco County Mosquito Control Seat 3
    317. Manatee County Court Judge Group 4
    318. Manatee County Supervisor of Elections
    319. Manatee Board of County Commissioners District 1
    320. Manatee Board of County Commissioners District 3
    321. Manatee Board of County Commissioners District 5
    322. Manatee Board of County Commissioners District 7 At-large
    323. Manatee County School Board District 3
    324. Manatee County Mosquito Control Group 2
    325. Cedar Hammock Fire Commissioner, Seat 1
    326. Cedar Hammock Fire Commissioner, Seat 5
    327. West Manatee Fire Commissioner, Seat 5
    328. Bradenton Mayor
    329. Bradenton City Council- Ward 5
    330. Holmes Beach Commissioner
    331. City of Palmetto Mayor
    332. City of Palmetto Commissioner At-large District 1
    333. Water quality protection,fish and wildlife habitat preservation, and park
    334. Prohibition of Multi-Level Parking garages and Mandated City-Wide Voter Referendum to Increase Its Density
    335. Prohibition of Multi-level Parking Garages Only,
    336. City Charter Amendment Clarifying the Powers of the Office of Vice-Mayor
    337. City Charter Amendment Revising the Powers of the Office of the Mayor
    338. City Charter Amendment Removing Initial Technical and Transition Provisions, Archaic Language, and Boundary Descriptions
    339. Authorization to Increase Annual Special Assessments for Fire Protection Services
    340. Authorization to Increase Annual Special Assessments for Fire Services
    341. 15th Circuit Court Judge Group 30
    342. Sheriff
    343. Constitutional Tax Collector
    344. Clerk & Comptroller
    345. County Commission District 1
    346. County Commission District 3
    347. County Commission District 5
    348. County Commission District 7
    349. Palm Beach Soil and Water Conservation Group 2
    350. Palm Beach Soil and Water Conservation Group 3
    351. Palm Beach Soil and Water Conservation Group 4
    352. Port of Palm Beach Group 1
    353. Port of Palm Beach Group 2
    354. Port of Palm Beach Group 3
    355. City of Key Colony Beach
    356. Islamorada Village Council Seat 1
    357. Islamorada Village Council Seat 2
    358. Islamorada Village Council Seat 3
    359. Islamorada Village Council Seat 4
    360. Islamorada Village Council Seat 5
    361. Key Largo Fire & Emergency Medical Board Seat 5
    362. Establishment of Children's Services Council of Leon County
    363. North Miami Beach Run-Off Commissioner Group 3
    364. Belleair Beach Council member
    365. Belleair Bluffs Commissioner
    366. Belleair Commissioner
    367. Gulfport Councilmember Ward 2
    368. Gulfport Councilmember Ward 4
    369. Kenneth City Council member
    370. Kenneth City Mayor
    371. Oldsmar City Council Seat 1
    372. Redington Beach Commissioner
    373. Redington Beach Mayor
    374. Redington Shores Commissioner Dist. 2
    375. Redington Shores Mayor
    376. Safety Harbor Commissioner Seat 1
    377. Safety Harbor Commissioner Seat 2
    378. Safety Harbor Commissioner Seat 3
    379. Treasure Island Commissioner Dist. 1
    380. Treasure Island Mayor
    381. Belleair Beach No. 1 Charter Amendment - Eligibility to Hold Public Office
    382. Belleair Beach No. 2 Charter Amendment - Restriction on Council Member or Former Council Member Being Appointed as City Manager
    383. Belleair Beach No. 3 Charter Amendment - Eligibility/Qualifying to Hold Public Office
    384. Belleair Bluffs No. 1 Charter Amendment - Amendment More Clearly Setting Forth the Provision of Compensation for the City Commission
    385. Belleair Bluffs No. 2 Charter Amendment - Provision for Appointment and Removal of City Administrator
    386. Belleair Bluffs No. 3 Charter Amendment - Provision for Appointment of the City Administrator as a Charter Official
    387. Belleair Bluffs No. 4 Charter Amendment - Delegation of Fire Department Provision