Empezar de nuevo

Guía de Votantes

Todos los candidatos

Nuevo México
  1. A
  2. B
  3. C
  4. D
  5. E
  6. F
  7. G
  8. H
  9. I
  10. J
  11. K
  12. L
  13. M
  14. N
  15. O
  16. P
  17. Q
  18. R
  19. S
  20. T
  21. U
  22. V
  23. W
  24. X
  25. Y
  26. Z
  1. A
    1. KENNETH ADRIAN ADAIR (Rep)
      candidate for Catron County Sheriff
    2. DENISE M ADDIE (Rep)
    3. CHARLES R AGUILAR (Dem)
    4. JOHN J AGUILAR (Dem)
    5. MELBA T AGUILAR (Rep)
      candidate for NM House District 38
    6. ARMANDO D AGUILERA (Rep)
    7. RYAN DUDE AINSWORTH (Rep)
    8. ANDY ALCON (Dem)
      candidate for Mora County Assessor
    9. ELISEO LEE ALCON (Dem)
      candidate for NM House District 06
    10. LEVI ALCON (Dem)
      candidate for Mora County Sheriff
    11. ELIZABETH K ALLEN (Dem)
    12. JOHN D ALLEN (Dem)
    13. ANTHONY ALLISON (Dem)
      candidate for NM House District 04
    14. ALI R ALSUP (Dem)
    15. CAESAR G. ALVAREZ (Dem)
    16. JANELLE I ANYANONU (Dem)
      candidate for NM House District 19
    17. BENITO J ARAGON (Dem)
    18. MICHAEL A ARAGON (Dem)
    19. RHONDA RAEL ARAGON (Dem)
    20. RUBEN J ARCHULETA (Dem)
    21. TOMAS H ARCHULETA (Dem)
      candidate for Cibola County Sheriff
    22. LEONARD R ARIAS (Dem)
    23. LEE POLO ARMIJO (Rep)
    24. MARVIN J ARMIJO (Dem)
    25. MELISSA D ARMIJO (Dem)
      candidate for NM House District 12
    26. ROBERT J ARMIJO (Dem)
    27. GAIL MISSY ARMSTRONG (Rep)
      candidate for NM House District 49
    28. CHRISTINA J ASPAAS (Dem)
      candidate for NM House District 04
    29. ANNETTE PAMELA AUSTIN (Dem)
    30. TOBY R AUSTIN (Rep)
  2. B
    1. BARBARA CHRISTINE BACA (Dem)
    2. BRIAN G BACA (Rep)
      candidate for NM House District 08
    3. CHRISTOPHER A BACA (Dem)
    4. GERALD EDWARD BACA (Dem)
    5. JOHN A BACA (Dem)
    6. JUDITH ANN BACA (Dem)
    7. LEONARD M BACA (Dem)
      candidate for Colfax County Sheriff
    8. RANDY L BACA (Dem)
      candidate for Taos County Assessor
    9. BRITT M BACA-MILLER (Dem)
    10. JOSHUA D BAKER (Rep)
      candidate for Sierra County Sheriff
    11. AMY A BARELA (Rep)
    12. HOLLIE L BARNETT (Rep)
    13. ROBERT D. BARRERA (Rep)
    14. LUCINDA M BASSLER (Dem)
    15. EDWARD BECENTI (Dem)
    16. HARRIETT K BECENTI (Dem)
    17. TIMOTHY E BECK (Rep)
    18. KAREN EVETTE BEDONIE (Lib)
      candidate for NM Governor
    19. ANTHONY N. BEGAY (Dem)
    20. CATHERINE A BEGAYE (Dem)
    21. EDWARD L BENAVIDEZ (Dem)
    22. HEATHER R BENAVIDEZ (Dem)
      candidate for NM Treasurer
    23. BRADLEY DEAN BENDER (Rep)
    24. AVA BENGE (Rep)
      candidate for Lea County Assessor
    25. GREGORY DEFOREST BENNETT (Dem)
    26. DANNY M BERNAL (Dem)
      candidate for NM House District 07
    27. PATRICK R BERRY (Dem)
    28. RAVI BHASKER MD (Dem)
      candidate for NM House District 38
    29. DAVID T BIBB (Rep)
    30. STACEY D BIEL (Rep)
    31. GLENN BISWELL (Rep)
    32. DAVID BLACK (Rep)
      candidate for Otero County Sheriff
    33. RACHEL A BLACK (Rep)
      candidate for NM House District 51
    34. SARA ANNE BLANKENHORN (Dem)
    35. JAY C BLOCK (Rep)
      candidate for NM Governor
    36. JOHN BLOCK (Rep)
      candidate for NM House District 51
    37. PEDRO LORENZO BOLIN (Rep)
    38. KEITH BRYAN BOONE (WRITE-IN) (Lib)
      candidate for NM House District 54
    39. CYNTHIA D BORREGO (Dem)
      candidate for NM House District 17
    40. JAMES WILLIAM BOWEN (Rep)
    41. MEGAN S BOWEN (Rep)
    42. JAMES M BOWMAN (Rep)
      candidate for Otero County Assessor
    43. LATANYA M BOYCE (Rep)
    44. DEBORAH ANN BOYER (Rep)
    45. RUSSELL L BRADFORD (Rep)
    46. ALAN LEE BRAUER (Dem)
    47. CATHRYNN N BROWN (Rep)
      candidate for NM House District 55
    48. RANDAL W BROWN (Dem)
    49. RONALD DEE BROWN (Rep)
      candidate for Sierra County Sheriff
    50. KATHERINE A BRUCH (Dem)
    51. SHERIDON FORREST BRYANT (Rep)
    52. TIM BULLOCK (Rep)
    53. HANNAH E BURLESON (Rep)
    54. SHAUN BURNS (Rep)
    55. LAURA BURROWS (Lib)
    56. CAMILLA M BUSTAMANTE (Dem)
    57. BRANDON M BUSTOS (Dem)
    58. CHRISTINE A BUSTOS (Dem)
    59. JEFFERSON L BYRD (Rep)
  3. C
    1. MICAELA LARA CADENA (Dem)
      candidate for NM House District 33
    2. KELLY J CALICOAT (Rep)
    3. SCOTT TROY CANNON (Rep)
      candidate for NM House District 18
    4. JOEL CANO (Dem)
    5. CRISTY JO CARBON-GAUL (Dem)
    6. ERNEST B CARLSON (Rep)
    7. JESSE JAMES CASAUS (Dem)
    8. AMBROSE M CASTELLANO (Dem)
      candidate for NM House District 70
    9. KATHLEEN M CATES (Dem)
      candidate for NM House District 44
    10. BILLY BOB CATHEY (Rep)
    11. WILLIAM EUGENE CHADBORN (Rep)
    12. CHRISTINE CHANDLER (Dem)
      candidate for NM House District 43
    13. COLETTE M CHANDLER (Rep)
    14. GEORGE CHANDLER (Dem)
    15. J SCOTT CHANDLER (Rep)
    16. TRUDY M CHASE (Dem)
    17. GAIL CHASEY (Dem)
      candidate for NM House District 18
    18. JACKEY O CHATFIELD (Rep)
      candidate for NM House District 67
    19. JARED CHRISTOPHER CHATTERLEY (Rep)
    20. ELEANOR CHAVEZ (Dem)
      candidate for NM House District 26
    21. ERVIN CHAVEZ (Rep)
    22. HERMION M CHAVEZ (Dem)
    23. JOHN R CHAVEZ (Rep)
    24. JOSIE B CHAVEZ (Rep)
    25. MICHAELA M CHAVEZ (Rep)
    26. NICOLE CHAVEZ (Rep)
      candidate for NM House District 28
    27. OMAR CHAVEZ (Rep)
    28. RICKY ALEX CHAVEZ (Dem)
    29. STEPHEN A CHAVEZ (Dem)
      candidate for Cibola County Sheriff
    30. DARRELL W CHENAULT (Rep)
    31. ATHENA ANN CHRISTODOULOU (Dem)
      candidate for NM House District 31
    32. SHARON CLAHCHISCHILLIAGE (Rep)
    33. KEITH CLAYTON (Rep)
    34. ERICH F COLE (Rep)
    35. CLARKE C COLL (Rep)
    36. BRIAN S COLÓN (Dem)
      candidate for NM Attorney General
    37. JOSEPHINE D CONES (Rep)
    38. DUSTI ROSE CONOVER (Rep)
    39. CARA A COOKE (Rep)
      candidate for Eddy County Clerk
    40. RICHARD S COOP (Rep)
    41. SOPHIE I COOPER (write-in) (Lib)
    42. TRINNIE B CORDOVA (Dem)
    43. VINCENT R CORDOVA (Dem)
    44. ELIAS CORIZ (Dem)
    45. ROY L CRISWELL (Rep)
    46. BENJAMIN S CROSS (Rep)
    47. CHANTEL L. CUEVAS (Rep)
    48. THERESA A CULL (Dem)
    49. SHARONLEE CUMMINS (Dem)
      candidate for NM House District 51
    50. GREGORY G CUNNINGHAM (Rep)
      candidate for NM House District 29
    51. STEPHEN P CURTIS (Lib)
  4. D
    1. DARA DANA (Rep)
    2. CRAIG M DAVIS (Rep)
    3. TRAVIS L DAY (Rep)
    4. ART DE LA CRUZ (Dem)
      candidate for NM House District 12
    5. DARRELL D DEAGUERO (Dem)
      candidate for NM House District 17
    6. COLTON R DEAN (Dem)
      candidate for NM House District 19
    7. BRENT A DETSOI (Dem)
    8. LARRY D DIAZ (Dem)
      candidate for Cibola County Sheriff
    9. JAMES A DICKENS (Rep)
    10. MARIA DIMAS (Dem)
      candidate for Taos County Assessor
    11. CELIA DAWN DITTMAIER (Rep)
    12. MEREDITH A DIXON (Dem)
      candidate for NM House District 20
    13. TINA M DIXON (Rep)
    14. EILEEN L DORTON (Rep)
      candidate for Otero County Assessor
    15. REBECCA L DOW (Rep)
      candidate for NM Governor
    16. KAELAN ASHBY DREYER (Lib)
    17. SHARON L DRY (Rep)
    18. STEPHANIE L DUBOIS (Dem)
    19. REBECCA C DUFFIN (Dem)
    20. P MARK DUNCAN (Rep)
      candidate for NM House District 02
    21. CRISTOBAL M DURAN (Dem)
  5. E
    1. MIKE EBY (Rep)
      candidate for Luna County Sheriff
    2. WALT EDDY (Dem)
    3. JOEL A. EDWARDS (Rep)
    4. F KENNETH EICHWALD (Dem)
    5. GARY G EIDSON (Rep)
    6. DARRELL K ELDER (Rep)
    7. LYNN ELLINS (Dem)
    8. KHALID EMSHADI (Rep)
      candidate for NM House District 24
    9. PAUL LEE ESPINOZA (Rep)
    10. RAGON P ESPINOZA (Rep)
    11. MICHAEL FRED EUSTICE (Rep)
    12. CANDY SPENCE EZZELL (Rep)
      candidate for NM House District 58
  6. F
    1. R SHANE FERRARI (Rep)
    2. JOANNE J FERRARY (Dem)
      candidate for NM House District 37
    3. NATALIE R FIGUEROA (Dem)
      candidate for NM House District 30
    4. DAVID E FINGER (Rep)
    5. MARK G FISCHER (Rep)
    6. CASEY B FITCH (Dem)
    7. LINDA L FLORES (Dem)
    8. TRUBERT WAYNE FLOWERS (Rep)
    9. STEVIN L FLOYD (Rep)
    10. JOHN FOREMAN (Rep)
      candidate for NM House District 52
    11. BRIAN DALE FORTNER (Rep)
    12. BRANDI L FOSTER (Rep)
    13. JIMMY C FOSTER (Rep)
    14. BRUCE C FOX (Dem)
    15. JAY L FRANCIS (Rep)
    16. DAVID E FRAZEE (Rep)
    17. RICHARD F FRESQUEZ (Dem)
      candidate for Mora County Sheriff
    18. JAMES A FRIETZE (Dem)
  7. G
    1. CONNIE M GALLEGOS (Dem)
    2. DOREEN YVONNE GALLEGOS (Dem)
      candidate for NM House District 52
    3. FLORIPA FLORA GALLEGOS (Dem)
    4. LINDA P GALLEGOS (Dem)
    5. KELLY D GANNAWAY (Dem)
      candidate for Luna County Sheriff
    6. BOBBY L GARCIA (Dem)
    7. DENNIS VICTOR GARCIA (Rep)
      candidate for Quay County Sheriff
    8. HAROLD MARK GARCIA (Dem)
    9. HARRY GARCIA (Dem)
      candidate for NM House District 69
    10. JOSEPH L GARCIA (Dem)
    11. MIGUEL P GARCIA (Dem)
      candidate for NM House District 14
    12. RUDY NELSON GARCIA (Dem)
    13. MICHELLE GARCIA HOLMES (Rep)
    14. STEPHANIE GARCIA RICHARD (Dem)
    15. ALMA C. GARCIA ROBERSON (Dem)
    16. JOY I GARRATT (Dem)
      candidate for NM House District 29
    17. JUSTIN CRAIG GARWOOD (Dem)
    18. CINDY J GARZA (Dem)
    19. JEREMY MICHAEL GAY (Rep)
      candidate for NM Attorney General
    20. BRYAN MICHAEL GELECKI (Dem)
    21. ZACHARIAH J GEORGE (Dem)
    22. FRANKLIN D GIBSON (Rep)
    23. PATRICIA E GIPSON (Dem)
    24. ROBERT S GODSHALL (Rep)
      candidate for NM House District 27
    25. PETE G GOLDEN (Rep)
    26. ANGELA M GOMEZ (Dem)
    27. FRANK L GOMEZ (Dem)
      candidate for Grant County Sheriff
    28. ANITA AMALIA GONZALES (Dem)
      candidate for NM House District 70
    29. GLORIA T GONZALES (Dem)
    30. JOE R GONZALES (Dem)
    31. ROSALIE A GONZALES JOINER (Dem)
    32. KRISTI E GRAHAM (Dem)
    33. BUSTER FLOYD GREEN (Rep)
    34. JUSTIN S GREENE (Dem)
    35. DAVID HENRY GREENWALD (Dem)
    36. GINGER G GRIDER (WRITE-IN) (Lib)
      candidate for NM Governor
    37. PAUL E GRIDER (Rep)
    38. JOSEPH T GRIEGO (Rep)
    39. JULIE M GRIEGO (Rep)
    40. LAWRENCE D GRIEGO (Rep)
    41. SUSAN E GRIFFIN (Rep)
    42. HECTOR C GRIJALVA (Dem)
    43. JAY C GROSECLOSE (Rep)
      candidate for NM House District 46
    44. A. RAYMOND GUTIERREZ (Dem)
  8. H
    1. HARRY L HALL (Dem)
      candidate for Cibola County Sheriff
    2. SANDRA KAY HAMMACK (Rep)
      candidate for NM House District 38
    3. MELANEE M HAND (Dem)
    4. LADONNA K HARDIN (Rep)
    5. JASON CARL HARPER (Rep)
      candidate for NM House District 57
    6. BECKY S HARRIS (Rep)
    7. RHONDA E HATCH (Rep)
      candidate for Eddy County Assessor
    8. SUZIE HAVEMANN (Dem)
    9. MARK STEVEN HAWKINSON (Rep)
    10. COREY M HELTON (Rep)
      candidate for Lea County Sheriff
    11. SHANNAN L HEMPHILL (Rep)
      candidate for Lincoln County Clerk
    12. NOREEN L HENDRICKSON (Rep)
    13. ELRENO C HENIO (Rep)
    14. WILLIE R HENRY (Rep)
    15. JOSHUA NATHANIEL HERNANDEZ (Rep)
      candidate for NM House District 60
    16. PAMELYA P HERNDON (Dem)
      candidate for NM House District 28
    17. YVETTE HERRELL (Rep)
    18. PABLITO H HERRERA (Rep)
    19. SUSAN K HERRERA (Dem)
      candidate for NM House District 41
    20. MIKE HERRINGTON (Rep)
      candidate for Chaves County Sheriff
    21. JAMES EDWARD HERRON (Rep)
    22. MARTIN W HICKS (Rep)
    23. DAYAN "DAY" MERCEDES HOCHMAN-VIGIL (Dem)
      candidate for NM House District 15
    24. JANIE L HOFFMAN (Rep)
      candidate for Quay County Assessor
    25. BYRON N HOLLISTER (Rep)
    26. ERIC M HOOPER (Rep)
    27. AMY A HRONICH (Rep)
    28. SHERRIE L HUDDLESTON (Rep)
    29. MATTHEW K HUGHBANKS (Dem)
    30. KEITH SHANNON HUGHES (Rep)
      candidate for Catron County Sheriff
    31. MICHAEL D HUSTON (Rep)
  9. I
    1. MARY KAY INGHAM (Rep)
      candidate for NM House District 10
    2. STEWART ALAN INGHAM (Rep)
    3. DEBRA L INGLE (Rep)
  10. J
    1. GENEVIEVE JACKSON (Dem)
    2. KATHLEEN M JACKSON (Rep)
      candidate for NM House District 19
    3. JENNIFER L JARAMILLO (Rep)
    4. MARVYN V JARAMILLO (Dem)
    5. TARA JARAMILLO (Dem)
      candidate for NM House District 38
    6. RANDA K JESKO (Rep)
      candidate for Curry County Assessor
    7. ELLEN R JESSEN (Rep)
    8. BARBARA V JOHNSON (Rep)
    9. DOREEN WONDA JOHNSON (Dem)
      candidate for NM House District 05
    10. KERBY JOHNSON (Dem)
    11. KURSTIN S JOHNSON (Rep)
      candidate for NM House District 30
    12. JENIFER MARIE JONES (Rep)
      candidate for NM House District 32
    13. JIMMIE JONES (Rep)
    14. REBECCA JILL JONES (Rep)
      candidate for NM House District 61
    15. RODNEY JONES (Dem)
  11. K
    1. KIMBERLY ANN KAEHR-MACMILLAN (Rep)
      candidate for NM House District 15
    2. RUSSELL DALE KALBERG (Rep)
    3. DAGMAR KAMILAH KEAMS (Rep)
    4. ANDREW G KENNEDY (Lib)
      candidate for NM House District 66
    5. MARY LOU KERN (Rep)
    6. DEV ATMA SINGH KHALSA (Dem)
    7. NORMAN L KIA (Rep)
    8. CLAYTON F KIESLING (Rep)
    9. PATRICIA SUSAN KIMBLE (Rep)
    10. STANLEY R KING (Dem)
    11. JUSTIN G KNAPP (Rep)
    12. LAWRENCE G KOREN (Dem)
    13. KIM J. KVAMME (Rep)
  12. L
    1. LORI BATLEY LAMB (Rep)
    2. T. RYAN LANE (Rep)
      candidate for NM House District 03
    3. A BRENT LANEY (Rep)
    4. LILLIE M LANEY (Rep)
    5. MICHAEL K LANFORD (Dem)
      candidate for Sierra County Sheriff
    6. DAMIAN LARA (Dem)
    7. RAYMUNDO LARA (Dem)
      candidate for NM House District 34
    8. ROBERT LARA (Dem)
    9. JOSHUA JAMES RYAN LAWRENCE (Rep)
    10. DUSTY W LEATHERWOOD (Rep)
    11. BOBBY LEDOUX (Dem)
    12. GEORGE A LEE (Rep)
    13. GERTRUDE LEE (Rep)
    14. PHILIP L LEGER (Dem)
    15. TERESA LEGER FERNANDEZ (Dem)
    16. DERRICK J LENTE (Dem)
      candidate for NM House District 65
    17. REBECCA L LESCOMBES (Lib)
    18. MICHAEL E LEWIS (Dem)
    19. CHARLOTTE L LITTLE (Dem)
      candidate for NM House District 68
    20. CHRISTOPHER L LOPEZ (Dem)
    21. STEFANI LORD (Rep)
      candidate for NM House District 22
    22. EDWARD WAYNE LOVATO (Dem)
    23. CHRISTINE THERESA LOWERY (Dem)
    24. JESUS M LUCERO (Rep)
    25. PAUL R LUCERO (Dem)
    26. RALPH A LUCERO (Dem)
    27. CHRIS LUCHINI (Lib)
    28. ELAINE P LUJAN (Dem)
    29. TARA L LUJAN (Dem)
      candidate for NM House District 48
    30. MICHELLE LUJAN GRISHAM (Dem)
      candidate for NM Governor
    31. KATIE GRAHAM LUND (Rep)
    32. SHERIDAN J LUND (Dem)
    33. PATRICIA "PATTY" A LUNDSTROM (Dem)
      candidate for NM House District 09
  13. M
    1. TONY L MACE (Dem)
    2. FIDEL M MADRID (Dem)
    3. JOSEPH MADRID (Dem)
    4. SAMANTHA MADRID (Dem)
    5. WILLIE D MADRID (Dem)
      candidate for NM House District 53
    6. ANTONIO MOE MAESTAS (Dem)
      candidate for NM House District 16
    7. JOSEPH M MAESTAS (Dem)
      candidate for NM Auditor
    8. LIONOR FRANK MAESTAS (Dem)
    9. MARISHA E MAEZ (Rep)
    10. MIGUEL F MAEZ (Dem)
    11. ETHEL R MAHARG (Rep)
      candidate for NM Governor
    12. JAMES MAIORANO (Dem)
    13. WESLEY WAYNE MALLERY (Rep)
      candidate for Cibola County Sheriff
    14. ALAN T MARTINEZ (Rep)
      candidate for NM House District 23
    15. ELISA MARIA MARTINEZ (Rep)
      candidate for NM House District 27
    16. FRANCIE L MARTINEZ (Dem)
    17. HERMAN ISIDRO MARTINEZ (Rep)
      candidate for Quay County Sheriff
    18. JAMES J MARTINEZ (Dem)
    19. JAVIER I MARTINEZ (Dem)
      candidate for NM House District 11
    20. MANUEL J MARTINEZ (Rep)
      candidate for Mora County Sheriff
    21. MARLO R MARTINEZ (Dem)
      candidate for NM House District 41
    22. MONICA MARTINEZ (Dem)
    23. RALPH JOSE MARTINEZ (Dem)
    24. RODOLPHO S MARTINEZ (Dem)
      candidate for NM House District 39
    25. ALEXIS MARTINEZ JOHNSON (Rep)
    26. GRACE MARIE MARTINEZ-GARCIA (Dem)
    27. MICHELLE MARTINEZ-HOLGUIN (Dem)
      candidate for Luna County Assessor
    28. MONICA C MARTINEZ-JONES (Rep)
    29. MELISSA Y MASCARENAS (Dem)
    30. RONALD J MASCARENAS (Dem)
    31. JAMES A MASON (Rep)
    32. JIMMY G MASON (Rep)
      candidate for NM House District 66
    33. LORENZO J. MATA (Dem)
    34. GERALD R MATHERLY (Rep)
    35. MARIAN MATTHEWS (Dem)
      candidate for NM House District 27
    36. ANN MARIE MAXWELL- CHAVEZ (Dem)
    37. SAWYER KEE MAY (Rep)
    38. DIANA M MAY-DIAZ (Dem)
    39. KEVIN NEIL MCCALL (Rep)
    40. MATTHEW R MCCOY (Dem)
    41. GARY M MCDANIEL (Rep)
    42. JERALD STEVE MCFALL (Rep)
      candidate for NM House District 40
    43. LORRI K MCKNIGHT (Rep)
    44. ELLIS C MCMATH (Rep)
      candidate for NM House District 17
    45. AUDREY H MCQUEEN (Rep)
    46. MATTHEW MCQUEEN (Dem)
      candidate for NM House District 50
    47. DAVID X MCSHERRY (Dem)
    48. ELOY H MEDINA (Dem)
    49. KERRY D MEDINA (Dem)
    50. MICHAEL MEEK (Rep)
    51. MICHAEL MELENDEZ (Dem)
    52. SAMANTHA J MENDEZ (Rep)
    53. ADAN MENDOZA (Dem)
    54. SHAWN C MENGES (Rep)
    55. BILLY A MERRIFIELD (Dem)
    56. LISA MEYER-HAGEN (Rep)
      candidate for NM House District 11
    57. MITCHEL L MEYERS (Rep)
    58. FLORENCE C MIERA (Dem)
      candidate for NM House District 42
    59. STEVE MIERA (Dem)
      candidate for Taos County Sheriff
    60. CLIPPER G MILLER (Rep)
    61. LLOYD W MILLER (Rep)
    62. TANYA R MIRABAL MOYA (Rep)
      candidate for NM House District 07
    63. CHRISTOPHER A MITCHELL (Rep)
    64. KEVIN M MITCHELL (Dem)
      candidate for NM House District 05
    65. CHRISTIAN ERIC MONTANO (Dem)
    66. JOSEPH A MONTANO (Dem)
    67. MARIO HENERIE MONTANO (Dem)
      candidate for Mora County Sheriff
    68. RAMON M MONTANO (Dem)
      candidate for NM House District 23
    69. DELILAH M MONTANO-BACA (Dem)
    70. MAXINE LENORE MONTE (Dem)
      candidate for Cibola County Sheriff
    71. AUGUSTINE N MONTOYA (Dem)
      candidate for NM House District 22
    72. CORDILIA M MONTOYA (Dem)
    73. HARRY B MONTOYA (Rep)
      candidate for NM Treasurer
    74. LAURA M MONTOYA (Dem)
      candidate for NM Treasurer
    75. NICHOLAS J MONTOYA (Dem)
    76. RODNEY D MONTOYA (Rep)
      candidate for NM House District 01
    77. ROGER E MONTOYA (Dem)
      candidate for NM House District 40
    78. THOMAS C MONTOYA (Rep)
    79. PATRICK MICHAEL MOONEY (Rep)
    80. ANTHONY J. MORA (Dem)
    81. RUDY B MORA (Dem)
    82. HOWIE C MORALES (Dem)
    83. KERRY J MORRIS (Rep)
    84. ROBERT HENRY MOSS (Rep)
      candidate for NM House District 68
    85. ERIN D MUFFOLETTO (Dem)
    86. PEGGY L MULLER-ARAGON (Rep)
    87. ELEISA LOERA MUNOZ (Rep)
    88. ZACHARY SCOT MURRAY (Rep)
    89. VINCENT MUSKETT (Dem)
    90. MAYNA ERIKA MYERS (Lib)
      candidate for NM Secretary of State
  14. N
    1. ALEX M NARANJO (Dem)
    2. ALEXANDRA C NARANJO (Dem)
    3. JOSHUA TAYLOR NEAL (Rep)
      candidate for NM House District 17
    4. MARTIN L. NEAVE (Dem)
    5. GREG NIBERT (Rep)
      candidate for NM House District 59
    6. SAMUEL L NICOLDS (Rep)
    7. DANIELLE NOTAH (Dem)
    8. JEANETTE M NOWERS CLARK (Rep)
  15. O
    1. ERIC OLIVAS (Dem)
    2. GB OLIVER (Rep)
    3. NICOLE MICHELLE OLONOVICH (Dem)
      candidate for NM House District 12
    4. TED S ONTIVEROS (Rep)
      candidate for Sierra County Sheriff
    5. ERNEST L ORTEGA (Dem)
    6. EUGENIA "GINA" MONTOYA ORTEGA (Dem)
    7. KRISTINA ORTEZ (Dem)
      candidate for NM House District 42
    8. EMMA JOHNSON ORTIZ (Dem)
  16. P
    1. MARTIN R PACHECO (Dem)
    2. PAUL A PACHECO (Rep)
    3. AMERICK PADILLA (Dem)
      candidate for Mora County Sheriff
    4. JOANNE E PADILLA-SALAS (Dem)
    5. REGINALD THOMAS PAGE JR. (Rep)
    6. DARSHAN N PATEL (Dem)
    7. PREMAL RAMESH PATEL (Rep)
    8. ALBERT J PAUL (Dem)
    9. JAMES E PAXON (Rep)
    10. LISA R PELLEGRINO (Rep)
    11. FELIX PENA (Dem)
    12. SOLOMON PENA (Rep)
      candidate for NM House District 14
    13. GILBERT GEORGE PERALTA (Dem)
    14. MICHAEL JACK PERRY (Rep)
    15. THOMAS G PESTAK (Rep)
    16. KELLY R. PETERSON (Rep)
    17. RANDALL T PETTIGREW (Rep)
      candidate for NM House District 61
    18. RICHELLE A PEUGH-SWAFFORD (Rep)
      candidate for NM House District 35
    19. SONGTREE L PIOCHE (Dem)
    20. SHARALAINA PIRO-RAEL (Dem)
    21. RODNEY RAY PLOWMAN (Dem)
    22. CHRIS M PONCE (Dem)
    23. JANE E POWDRELL-CULBERT (Rep)
      candidate for NM House District 44
    24. CLAUDIA POWELL (Dem)
    25. CHARLENE E PYSKOTY (Dem)
  17. Q
    1. CHERISE D QUEZADA (Dem)
      candidate for NM House District 26
    2. ROYAL A QUINT (Rep)
    3. ZACKARY A QUINTERO (Dem)
      candidate for NM Auditor
  18. R
    1. SABRINA L RAEL (Dem)
    2. MICHAEL D REDONDO (Dem)
    3. ANDREA R REEB (Rep)
      candidate for NM House District 64
    4. BARBARA REEDY (Rep)
    5. MICHAEL D REEVES (Rep)
      candidate for Curry County Sheriff
    6. WILLIAM R REHM (Rep)
      candidate for NM House District 31
    7. EDNA M REYES (Dem)
    8. RUBEN REYES (Dem)
    9. SHANNON DALE REYNOLDS (Dem)
    10. EILEEN P RIORDAN (Dem)
    11. GARY RISLEY (Rep)
    12. CHRIS RIVERA (Dem)
    13. JOSE MARTIN RIVERA (Rep)
    14. WARREN L ROBINSON (Dem)
    15. RENE EZEQUIEL RODRIGUEZ (Rep)
      candidate for NM House District 37
    16. DANIEL ERIC ROGERS (Dem)
      candidate for NM House District 06
    17. K.C. ROGERS (Rep)
    18. NICOLE ROGERS (Rep)
    19. ANDREA D ROMERO (Dem)
      candidate for NM House District 46
    20. BEVERLY DOMINGUEZ ROMERO (Dem)
    21. F R BOB ROMERO (Dem)
    22. G ANDRES ROMERO (Dem)
      candidate for NM House District 10
    23. ISAIAH F ROMERO (Dem)
    24. JON PAUL ROMERO (Dem)
    25. MIGUEL ALFONSO ROMERO (Dem)
    26. ORLANDO ALFONSO ROMERO (Dem)
    27. MARK V RONCHETTI (Rep)
      candidate for NM Governor
    28. G ALEXANDER ROSSARIO (Dem)
    29. JERRI D ROWE (Rep)
      candidate for NM House District 06
    30. HENRY ROYBAL (Dem)
      candidate for NM House District 46
    31. MICHAEL R ROYBAL (Dem)
    32. PATRICIA A ROYBAL CABALLERO (Dem)
      candidate for NM House District 13
    33. ANGELICA RUBIO (Dem)
      candidate for NM House District 35
    34. EMETERIO LEROY RUDOLFO (Dem)
    35. PATRICIO R RUILOBA (Dem)
    36. CYNTHIA A RUNYON (Rep)
    37. JOHN A RYSANEK (Dem)
    38. RANDALL T RYTI (Dem)
  19. S
    1. FELIX WILLIAM SAAVEDRA (Dem)
    2. NINA AVIVA SAFIER (Dem)
    3. PATRICK B SAIS (Rep)
      candidate for NM House District 26
    4. STEPHEN A SAIS (Dem)
    5. GERARD SAIZ (Rep)
    6. HELEN SAIZ (Dem)
    7. JAVIER C SALAS (Dem)
    8. MARCOS SALAS (Dem)
    9. ROBERT A SALAZAR (Rep)
      candidate for NM House District 20
    10. RYAN ERIK SALAZAR (Dem)
      candidate for NM House District 46
    11. DANIEL RAMON SAMBRANO (Dem)
    12. RANDY SANCHES (Dem)
    13. JAVIER SANCHEZ (Rep)
    14. JOSEPH L SANCHEZ (Dem)
      candidate for NM House District 40
    15. JOSHUA J SANCHEZ (Dem)
    16. LOUIE SANCHEZ (Rep)
    17. TRAVIS STEVEN SANCHEZ (Lib)
    18. CYNTHIA C SANDERS (Dem)
    19. HOLLIE S SANDOVAL (Rep)
      candidate for Union County Assessor
    20. MICHELLE ELEANOR SANDOVAL (Dem)
      candidate for NM House District 57
    21. PAMELA J SANDOVAL (Dem)
    22. DEBRA MARIE SARINANA (Dem)
      candidate for NM House District 21
    23. DONALD THOMAS SAWYER (Rep)
    24. CHRISTOPHER SCHALJO-HERNANDEZ (Dem)
    25. GARY M SCHUBERT (Rep)
    26. RYAN S SCHWEBACH (Rep)
    27. DERECK ALAN SCOTT (Rep)
    28. LARRY R SCOTT (Rep)
      candidate for NM House District 62
    29. RENA SCOTT (Rep)
    30. JOHN ROBINSON SECREST III (Rep)
    31. MARY ANN C SEDILLO (Dem)
    32. DAVID A SEGURA (Dem)
    33. DONITA O SENA (Dem)
    34. LINDA G SENA (Rep)
    35. ROBERT J SENA (Dem)
    36. ELAINE SENA CORTEZ (Rep)
      candidate for NM House District 62
    37. VERONICA M SERNA (Dem)
    38. LINDA MICHELLE SERRATO (Dem)
      candidate for NM House District 45
    39. RICHARD SHANKS (Rep)
    40. RAY F SHARBUTT (Rep)
    41. MICHAEL E SHUMATE (Rep)
    42. DESERI ANN SICHLER (Rep)
    43. HENRY C SILENTMAN (Dem)
    44. DEMECIO V SILVA (Dem)
    45. CURTIS SKAGGS (Rep)
      candidate for Union County Sheriff
    46. KIMBERLY A SKAGGS (Rep)
      candidate for NM House District 36
    47. NATHAN P SMALL (Dem)
      candidate for NM House District 36
    48. PHILIP A SNEDEKER (Dem)
    49. JOHN CLIFF SNYDER (Rep)
    50. MORRIS R SPARKMAN (Rep)
    51. BRADLEY M SPENCER (Rep)
    52. CASEY A SPURGIN (Rep)
    53. JANDI A STANFIELD (Rep)
    54. MELANIE ANN STANSBURY (Dem)
    55. KIM KRISTINE STEWART (Dem)
    56. SANDRA P STEWART (Rep)
    57. MARSHALL S STINNETT (Rep)
    58. ADELIOUS DE STITH (Rep)
      candidate for NM House District 29
    59. GARY LANE STRADLING (Rep)
    60. JESSICA L STREETER (Dem)
    61. MICHAEL RYAN SUGGS (Rep)
    62. SABRINA MARIE SWEENEY (Dem)
    63. CANDIE G SWEETSER (Dem)
      candidate for NM House District 32
    64. REENA C SZCZEPANSKI (Dem)
      candidate for NM House District 47
  20. T
    1. MICHAEL P TAFOYA (Dem)
      candidate for Taos County Sheriff
    2. MILES R TAFOYA (Rep)
    3. DAVID TARANGO (Dem)
    4. CATHERINE E TAYLOR (Dem)
    5. LUIS M TERRAZAS (Rep)
      candidate for NM House District 39
    6. KENT TERRY (Rep)
    7. MARK D. THOMAS (Dem)
    8. ELIZABETH L THOMSON (Dem)
      candidate for NM House District 24
    9. ANT L THORNTON (Rep)
    10. GLOJEAN B TODACHEENE (Dem)
    11. YOUNG J TOM (Dem)
    12. DWIGHT J TORRES (Dem)
    13. NORMA L TORRES ROBERTS (Dem)
    14. RAÚL TORREZ (Dem)
      candidate for NM Attorney General
    15. MAGGIE TOULOUSE OLIVER (Dem)
      candidate for NM Secretary of State
    16. RAE DEAN TOWNER (Dem)
    17. JAMES G TOWNSEND (Rep)
      candidate for NM House District 54
    18. RAY J TREJO (Dem)
    19. ADRIAN ANTHONY TRUJILLO (Rep)
      candidate for NM House District 11
    20. AUDREY TRUJILLO (Rep)
      candidate for NM Secretary of State
    21. CHRISTINE TRUJILLO (Dem)
      candidate for NM House District 25
    22. DESIREE DAWN TRUJILLO (Dem)
    23. GEORGE A TRUJILLO (Dem)
    24. HENRY E TRUJILLO (Rep)
    25. MARVIN ANTHONY TRUJILLO (WRITE-IN) (Dem)
      candidate for NM House District 69
    26. MAX O TRUJILLO (Dem)
    27. MISTY A TRUJILLO (Dem)
      candidate for Grant County Assessor
    28. PABLO TRUJILLO (Dem)
    29. PHILLIP J TRUJILLO (Rep)
    30. ROSALEE J TRUJILLO (Dem)
      candidate for Mora County Assessor
    31. SI S TRUJILLO (Rep)
    32. SUSAN K TRUJILLO (Dem)
    33. CHARLENE TSOODLE-MARCUS (Dem)
  21. U
    1. RICK A. UPSHAW (Rep)
  22. V
    1. ROBERT JASON VAILLANCOURT (WRITE-IN) (Lib)
      candidate for NM Auditor
    2. CHRISTOPHER ERIC VALDEZ (Rep)
      candidate for Union County Sheriff
    3. JOAQUIN VALDEZ (Dem)
    4. JOHNNY VALDEZ (Dem)
    5. JOSIE VERONICA VALDEZ (Dem)
    6. MANUEL G VALDEZ (Dem)
    7. SUZANNE MARIE VALDEZ (Dem)
    8. SUZANNE VALERIO (Dem)
    9. DOLORES P VALLEJOS (Dem)
    10. CORINA K VANDEBERG (Dem)
    11. JANEMARIE A VANDERDUSSEN (Rep)
    12. JUAN ANDRES VARGAS (Dem)
    13. JULIE J VARGAS (Dem)
    14. FRIDA SUSANA VASQUEZ (Rep)
      candidate for NM House District 44
    15. GABRIEL VASQUEZ (Dem)
    16. MICKIE L VEGA (Rep)
    17. ALICE LORRAINE VELASQUEZ (Rep)
    18. DENISE A VIGIL (Rep)
    19. LAWRENCE J VIGIL (Dem)
    20. ROY A VIGIL-CORDOVA (Dem)
      candidate for Mora County Sheriff
    21. RAUL D VILLANUEVA (Dem)
      candidate for Grant County Sheriff
    22. HARLAN H VINCENT (Rep)
      candidate for NM House District 56
    23. JIMMY VOITA (Rep)
  23. W
    1. TOMMY WALLACE (Dem)
    2. WENDY EMILY WALLACE (Rep)
    3. JEREMIAH JOSEPH WALTERS (Rep)
    4. KIMRY WAYNE WARD (Dem)
      candidate for Cibola County Sheriff
    5. JASON WARDLOW-HERRERA (Dem)
    6. DELL P WASHINGTON (Dem)
    7. STANLEY WAUNEKA (Dem)
    8. DAWN E WEAVER (Dem)
    9. DAVID J WEBB (Dem)
    10. KERRILYN J WEBB (Rep)
    11. KURSTIN JERRAE WEBB (Rep)
    12. BRADLEY D WEBER (Rep)
    13. ROSE CORNELIA WEISDORFER (Rep)
    14. MICHAEL R WELLS (Rep)
    15. CHARLES RICHARD WENDLER (WRITE-IN) (Rep)
      candidate for NM House District 33
    16. JENNIFER J WERNERSBACH (Dem)
    17. JAMES CURTIS WERNICKE JR. (Lib)
    18. KAREN C WHITLOCK (Dem)
      candidate for NM House District 39
    19. STEPHEN R WHITTINGTON (Rep)
    20. GLYNN E WILHOIT (Rep)
    21. CHRISTINA M WILSON (Rep)
    22. KENT L WINGENROTH (Dem)
    23. ELIZABETH LEE WINTERROWD (Rep)
      candidate for NM House District 53
    24. ROSCOE A WOODS (Dem)
    25. KATHERINE ANNE WRAY (Dem)
  24. Y
    1. PAULINDA L YAZZIE (Dem)
    2. VIRGINIA A YAZZIE (Dem)
    3. WAYNE A YEVOLI (Rep)
    4. JUDY K YOUNG (Rep)
  25. Z
    1. BRIANA H ZAMORA (Dem)
    2. MARTIN ZAMORA (Rep)
      candidate for NM House District 63
    3. GREGORY JOSEPH ZANETTI (Rep)
      candidate for NM Governor