Empezar de nuevo

Guía de Votantes

Todas las contiendas

  1. Minnesota
    1. Minnesota US House District 1
    2. Minnesota US House District 2
    3. Minnesota US House District 3
    4. Minnesota US House District 4
    5. Minnesota US House District 5
    6. Minnesota US House District 6
    7. Minnesota US House District 7
    8. Minnesota US House District 8
    9. Minnesota Attorney General
    10. Minnesota Governor
    11. Minnesota Secretary of State
    12. Minnesota State Auditor
    13. Minnesota State Senate District 1
    14. Minnesota State Senate District 10
    15. Minnesota State Senate District 11
    16. Minnesota State Senate District 12
    17. Minnesota State Senate District 13
    18. Minnesota State Senate District 14
    19. Minnesota State Senate District 15
    20. Minnesota State Senate District 16
    21. Minnesota State Senate District 17
    22. Minnesota State Senate District 18
    23. Minnesota State Senate District 19
    24. Minnesota State Senate District 2
    25. Minnesota State Senate District 20
    26. Minnesota State Senate District 21
    27. Minnesota State Senate District 22
    28. Minnesota State Senate District 23
    29. Minnesota State Senate District 24
    30. Minnesota State Senate District 25
    31. Minnesota State Senate District 26
    32. Minnesota State Senate District 27
    33. Minnesota State Senate District 28
    34. Minnesota State Senate District 29
    35. Minnesota State Senate District 3
    36. Minnesota State Senate District 30
    37. Minnesota State Senate District 31
    38. Minnesota State Senate District 32
    39. Minnesota State Senate District 33
    40. Minnesota State Senate District 34
    41. Minnesota State Senate District 35
    42. Minnesota State Senate District 36
    43. Minnesota State Senate District 37
    44. Minnesota State Senate District 38
    45. Minnesota State Senate District 39
    46. Minnesota State Senate District 4
    47. Minnesota State Senate District 40
    48. Minnesota State Senate District 41
    49. Minnesota State Senate District 42
    50. Minnesota State Senate District 43
    51. Minnesota State Senate District 44
    52. Minnesota State Senate District 45
    53. Minnesota State Senate District 46
    54. Minnesota State Senate District 47
    55. Minnesota State Senate District 48
    56. Minnesota State Senate District 49
    57. Minnesota State Senate District 5
    58. Minnesota State Senate District 50
    59. Minnesota State Senate District 51
    60. Minnesota State Senate District 52
    61. Minnesota State Senate District 53
    62. Minnesota State Senate District 54
    63. Minnesota State Senate District 55
    64. Minnesota State Senate District 56
    65. Minnesota State Senate District 57
    66. Minnesota State Senate District 58
    67. Minnesota State Senate District 59
    68. Minnesota State Senate District 6
    69. Minnesota State Senate District 60
    70. Minnesota State Senate District 61
    71. Minnesota State Senate District 62
    72. Minnesota State Senate District 63
    73. Minnesota State Senate District 64
    74. Minnesota State Senate District 65
    75. Minnesota State Senate District 66
    76. Minnesota State Senate District 67
    77. Minnesota State Senate District 7
    78. Minnesota State Senate District 8
    79. Minnesota State Senate District 9
    80. Minnesota State House District 10A
    81. Minnesota State House District 10B
    82. Minnesota State House District 20A
    83. Minnesota State House District 21B
    84. Minnesota State House District 26B
    85. Minnesota State House District 27B
    86. Minnesota State House District 33B
    87. Minnesota State House District 3A
    88. Minnesota State House District 48A
    89. Minnesota State House District 50B
    90. Minnesota State House District 52A
    91. Minnesota State House District 54A
    92. Minnesota State House District 5B
    93. Minnesota State House District 62A
    94. Minnesota State House District 65B
    95. Minnesota State House District 66A
    96. Minnesota State House District 67A
    97. Minnesota State House District 6B
    98. Minnesota State House District 8A
    99. Minnesota State House District 8B
    100. Minnesota State House District 11A
    101. Minnesota State House District 11B
    102. Minnesota State House District 12A
    103. Minnesota State House District 12B
    104. Minnesota State House District 13A
    105. Minnesota State House District 13B
    106. Minnesota State House District 14A
    107. Minnesota State House District 14B
    108. Minnesota State House District 15A
    109. Minnesota State House District 15B
    110. Minnesota State House District 16A
    111. Minnesota State House District 16B
    112. Minnesota State House District 17A
    113. Minnesota State House District 17B
    114. Minnesota State House District 18A
    115. Minnesota State House District 18B
    116. Minnesota State House District 19A
    117. Minnesota State House District 19B
    118. Minnesota State House District 1A
    119. Minnesota State House District 1B
    120. Minnesota State House District 20B
    121. Minnesota State House District 21A
    122. Minnesota State House District 22A
    123. Minnesota State House District 22B
    124. Minnesota State House District 23A
    125. Minnesota State House District 23B
    126. Minnesota State House District 24A
    127. Minnesota State House District 24B
    128. Minnesota State House District 25A
    129. Minnesota State House District 25B
    130. Minnesota State House District 26A
    131. Minnesota State House District 27A
    132. Minnesota State House District 28A
    133. Minnesota State House District 28B
    134. Minnesota State House District 29A
    135. Minnesota State House District 29B
    136. Minnesota State House District 2A
    137. Minnesota State House District 2B
    138. Minnesota State House District 30A
    139. Minnesota State House District 30B
    140. Minnesota State House District 31A
    141. Minnesota State House District 31B
    142. Minnesota State House District 32A
    143. Minnesota State House District 32B
    144. Minnesota State House District 33A
    145. Minnesota State House District 34A
    146. Minnesota State House District 34B
    147. Minnesota State House District 35A
    148. Minnesota State House District 35B
    149. Minnesota State House District 36A
    150. Minnesota State House District 36B
    151. Minnesota State House District 37A
    152. Minnesota State House District 37B
    153. Minnesota State House District 38A
    154. Minnesota State House District 38B
    155. Minnesota State House District 39A
    156. Minnesota State House District 39B
    157. Minnesota State House District 3B
    158. Minnesota State House District 40A
    159. Minnesota State House District 40B
    160. Minnesota State House District 41A
    161. Minnesota State House District 41B
    162. Minnesota State House District 42A
    163. Minnesota State House District 42B
    164. Minnesota State House District 43A
    165. Minnesota State House District 43B
    166. Minnesota State House District 44A
    167. Minnesota State House District 44B
    168. Minnesota State House District 45A
    169. Minnesota State House District 45B
    170. Minnesota State House District 46A
    171. Minnesota State House District 46B
    172. Minnesota State House District 47A
    173. Minnesota State House District 47B
    174. Minnesota State House District 48B
    175. Minnesota State House District 49A
    176. Minnesota State House District 49B
    177. Minnesota State House District 4A
    178. Minnesota State House District 4B
    179. Minnesota State House District 50A
    180. Minnesota State House District 51A
    181. Minnesota State House District 51B
    182. Minnesota State House District 52B
    183. Minnesota State House District 53A
    184. Minnesota State House District 53B
    185. Minnesota State House District 54B
    186. Minnesota State House District 55A
    187. Minnesota State House District 55B
    188. Minnesota State House District 56A
    189. Minnesota State House District 56B
    190. Minnesota State House District 57A
    191. Minnesota State House District 57B
    192. Minnesota State House District 58A
    193. Minnesota State House District 58B
    194. Minnesota State House District 59A
    195. Minnesota State House District 59B
    196. Minnesota State House District 5A
    197. Minnesota State House District 60A
    198. Minnesota State House District 60B
    199. Minnesota State House District 61A
    200. Minnesota State House District 61B
    201. Minnesota State House District 62B
    202. Minnesota State House District 63A
    203. Minnesota State House District 63B
    204. Minnesota State House District 64A
    205. Minnesota State House District 64B
    206. Minnesota State House District 65A
    207. Minnesota State House District 66B
    208. Minnesota State House District 67B
    209. Minnesota State House District 6A
    210. Minnesota State House District 7A
    211. Minnesota State House District 7B
    212. Minnesota State House District 9A
    213. Minnesota State House District 9B
    214. Anoka County Commissioner District 2
    215. Beltrami County Commissioner District 1
    216. Beltrami County Commissioner District 3
    217. Beltrami County Commissioner District 4
    218. Beltrami County Commissioner District 5
    219. Benton County Commissioner District 2
    220. Benton County Commissioner District 3
    221. Big Stone County Commissioner District 1
    222. Big Stone County Commissioner District 2
    223. Big Stone County Commissioner District 3
    224. Big Stone County Commissioner District 4
    225. Big Stone County Commissioner District 5
    226. Blue Earth County Commissioner District 1
    227. Blue Earth County Commissioner District 2
    228. Blue Earth County Commissioner District 3
    229. Blue Earth County Commissioner District 4
    230. Blue Earth County Commissioner District 5
    231. Brown County Commissioner District 2
    232. Brown County Commissioner District 4
    233. Brown County Commissioner District 5
    234. Carlton County Commissioner District 2
    235. Carlton County Commissioner District 4
    236. Carver County Commissioner District 1
    237. Carver County Commissioner District 2
    238. Carver County Commissioner District 4
    239. Carver County Commissioner District 5
    240. Cass County Commissioner District 1
    241. Cass County Commissioner District 4
    242. Chippewa County Commissioner District 1
    243. Chippewa County Commissioner District 5
    244. Chisago County Commissioner District 2
    245. Chisago County Commissioner District 3
    246. Chisago County Commissioner District 4
    247. Clay County Commissioner District 1
    248. Clay County Commissioner District 3
    249. Clay County Commissioner District 4
    250. Clearwater County Commissioner District 1
    251. Clearwater County Commissioner District 5
    252. Cook County Commissioner District 1
    253. Cook County Commissioner District 2
    254. Cook County Commissioner District 3
    255. Cook County Commissioner District 4
    256. Cook County Commissioner District 5
    257. Cottonwood County Commissioner District 1
    258. Cottonwood County Commissioner District 3
    259. Cottonwood County Commissioner District 4
    260. Cottonwood County Commissioner District 5
    261. Crow Wing County Commissioner District 2
    262. Crow Wing County Commissioner District 4
    263. Dodge County Commissioner District 2
    264. Dodge County Commissioner District 3
    265. Dodge County Commissioner District 4
    266. Douglas County Commissioner District 2
    267. Douglas County Commissioner District 4
    268. Douglas County Commissioner District 5
    269. Faribault County Commissioner District 2
    270. Fillmore County Commissioner District 2
    271. Fillmore County Commissioner District 4
    272. Freeborn County Commissioner District 1
    273. Freeborn County Commissioner District 3
    274. Freeborn County Commissioner District 4
    275. Freeborn County Commissioner District 5
    276. Goodhue County Commissioner District 2
    277. Goodhue County Commissioner District 4
    278. Grant County Commissioner District 2
    279. Grant County Commissioner District 4
    280. Grant County Commissioner District 5
    281. Hennepin County Commissioner District 2
    282. Hennepin County Commissioner District 3
    283. Hennepin County Commissioner District 4
    284. Houston County Commissioner District 2
    285. Hubbard County Commissioner District 1
    286. Hubbard County Commissioner District 2
    287. Hubbard County Commissioner District 3
    288. Hubbard County Commissioner District 5
    289. Isanti County Commissioner District 2
    290. Isanti County Commissioner District 3
    291. Isanti County Commissioner District 4
    292. Jackson County Commissioner District 1
    293. Jackson County Commissioner District 2
    294. Jackson County Commissioner District 3
    295. Jackson County Commissioner District 4
    296. Jackson County Commissioner District 5
    297. Kanabec County Commissioner District 3
    298. Kandiyohi County Commissioner District 1
    299. Kandiyohi County Commissioner District 5
    300. Kittson County Commissioner District 3
    301. Koochiching County Commissioner District 4
    302. Lac Qui Parle County Commissioner District 2
    303. Lac Qui Parle County Commissioner District 4
    304. Lake County Commissioner District 1
    305. Lake County Commissioner District 3
    306. Lake County Commissioner District 4
    307. Lake Of The Woods County Commissioner District 1
    308. Lake Of The Woods County Commissioner District 3
    309. Le Sueur County Commissioner District 2
    310. Le Sueur County Commissioner District 5
    311. Lincoln County Commissioner District 2
    312. Lincoln County Commissioner District 4
    313. Lyon County Commissioner District 1
    314. Lyon County Commissioner District 2
    315. Lyon County Commissioner District 3
    316. Mahnomen County Commissioner District 3
    317. Mahnomen County Commissioner District 4
    318. Mahnomen County Commissioner District 5
    319. Marshall County Commissioner District 1
    320. Marshall County Commissioner District 3
    321. Marshall County Commissioner District 4
    322. Marshall County Commissioner District 5
    323. Martin County Commissioner District 2
    324. Martin County Commissioner District 4
    325. Mcleod County Commissioner District 2
    326. Mcleod County Commissioner District 5
    327. Meeker County Commissioner District 1
    328. Meeker County Commissioner District 5
    329. Mille Lacs County Commissioner District 2
    330. Mille Lacs County Commissioner District 4
    331. Morrison County Commissioner District 1
    332. Morrison County Commissioner District 2
    333. Morrison County Commissioner District 3
    334. Morrison County Commissioner District 4
    335. Morrison County Commissioner District 5
    336. Mower County Commissioner District 1
    337. Mower County Commissioner District 3
    338. Mower County Commissioner District 4
    339. Mower County Commissioner District 5
    340. Nicollet County Commissioner District 2
    341. Nicollet County Commissioner District 3
    342. Nicollet County Commissioner District 4
    343. Nicollet County Commissioner District 5
    344. Nobles County Commissioner District 2
    345. Nobles County Commissioner District 5
    346. Norman County Commissioner District 3
    347. Norman County Commissioner District 4
    348. Olmsted County Commissioner District 1
    349. Olmsted County Commissioner District 2
    350. Olmsted County Commissioner District 3
    351. Olmsted County Commissioner District 6
    352. Otter Tail County Commissioner District 1
    353. Otter Tail County Commissioner District 3
    354. Otter Tail County Commissioner District 4
    355. Otter Tail County Commissioner District 5
    356. Pennington County Commissioner District 2
    357. Pennington County Commissioner District 3
    358. Pennington County Commissioner District 4
    359. Pennington County Commissioner District 5
    360. Pine County Commissioner District 1
    361. Pine County Commissioner District 2
    362. Pine County Commissioner District 5
    363. Pipestone County Commissioner District 4
    364. Pope County Commissioner District 1
    365. Pope County Commissioner District 4
    366. Ramsey County Commissioner District 3
    367. Red Lake County Commissioner District 1
    368. Red Lake County Commissioner District 3
    369. Red Lake County Commissioner District 4
    370. Redwood County Commissioner District 2
    371. Redwood County Commissioner District 3
    372. Renville County Commissioner District 2
    373. Renville County Commissioner District 4
    374. Rice County Commissioner District 4
    375. Rock County Commissioner District 1
    376. Rock County Commissioner District 2
    377. Rock County Commissioner District 3
    378. Rock County Commissioner District 4
    379. Rock County Commissioner District 5
    380. Roseau County Commissioner District 5
    381. Scott County Commissioner District 2
    382. Scott County Commissioner District 4
    383. Scott County Commissioner District 5
    384. Sherburne County Commissioner District 1
    385. Sherburne County Commissioner District 2
    386. Sherburne County Commissioner District 3
    387. Sibley County Commissioner District 4
    388. Sibley County Commissioner District 5
    389. Stearns County Commissioner District 1
    390. Stearns County Commissioner District 2
    391. Stearns County Commissioner District 5
    392. Stevens County Commissioner District 1
    393. Stevens County Commissioner District 2
    394. Stevens County Commissioner District 5
    395. St. Louis County Commissioner District 1
    396. St. Louis County Commissioner District 4
    397. Swift County Commissioner District 2
    398. Swift County Commissioner District 4
    399. Todd County Commissioner District 2
    400. Traverse County Commissioner District 2
    401. Traverse County Commissioner District 4
    402. Wabasha County Commissioner District 2
    403. Wabasha County Commissioner District 4
    404. Wabasha County Commissioner District 5
    405. Waseca County Commissioner District 3
    406. Waseca County Commissioner District 4
    407. Waseca County Commissioner District 5
    408. Washington County Commissioner District 2
    409. Washington County Commissioner District 5
    410. Watonwan County Commissioner District 4
    411. Watonwan County Commissioner District 5
    412. Wilkin County Commissioner District 2
    413. Wilkin County Commissioner District 4
    414. Winona County Commissioner District 1
    415. Winona County Commissioner District 5
    416. Wright County Commissioner District 4
    417. Steele County Commissioner District 1
    418. Steele County Commissioner District 2
    419. Steele County Commissioner District 3
    420. Steele County Commissioner District 4
    421. Polk County Commissioner District 2
    422. Polk County Commissioner District 4
    423. Polk County Commissioner District 5
    424. Dakota County Commissioner District 1
    425. Dakota County Commissioner District 3
    426. Aitkin County Commissioner District 3
    427. Aitkin County Commissioner District 5
    428. Anoka County Commissioner District 3
    429. Becker County Commissioner District 1
    430. Becker County Commissioner District 2
    431. Beltrami County Commissioner District 2
    432. Chisago County Commissioner District 1
    433. Chisago County Commissioner District 5 (Special Election)
    434. Clearwater County Commissioner District 3
    435. Crow Wing County Commissioner District 3
    436. Dakota County Commissioner District 2
    437. Dakota County Commissioner District 4
    438. Dakota County Commissioner District 6
    439. Faribault County Commissioner District 4
    440. Freeborn County Commissioner District 2
    441. Houston County Commissioner District 4
    442. Isanti County Commissioner District 1
    443. Isanti County Commissioner District 5
    444. Itasca County Commissioner District 1
    445. Itasca County Commissioner District 3
    446. Itasca County Commissioner District 5
    447. Kanabec County Commissioner District 1
    448. Kanabec County Commissioner District 2 (Special Election)
    449. Kanabec County Commissioner District 5
    450. Kandiyohi County Commissioner District 3
    451. Kittson County Commissioner District 5
    452. Koochiching County Commissioner District 1
    453. Koochiching County Commissioner District 2
    454. Le Sueur County Commissioner District 4
    455. Mahnomen County Commissioner District 2
    456. Murray County Commissioner District 4
    457. Nicollet County Commissioner District 1
    458. Norman County Commissioner District 2
    459. Olmsted County Commissioner District 4
    460. Olmsted County Commissioner District 5
    461. Otter Tail County Commissioner District 2
    462. Pipestone County Commissioner District 2
    463. Pope County Commissioner District 5
    464. Ramsey County Commissioner District 4
    465. Ramsey County Commissioner District 5
    466. Ramsey County Commissioner District 6
    467. Rice County Commissioner District 3
    468. Roseau County Commissioner District 1
    469. Roseau County Commissioner District 3
    470. Scott County Commissioner District 3
    471. Sherburne County Commissioner District 4
    472. Sibley County Commissioner District 1
    473. Sibley County Commissioner District 2
    474. Sibley County Commissioner District 3
    475. Stearns County Commissioner District 3
    476. Stearns County Commissioner District 4
    477. St. Louis County Commissioner District 6
    478. Todd County Commissioner District 4
    479. Traverse County Commissioner District 1
    480. Traverse County Commissioner District 3
    481. Traverse County Commissioner District 5
    482. Washington County Commissioner District 4
    483. Watonwan County Commissioner District 2
    484. Watonwan County Commissioner District 3
    485. Winona County Commissioner District 2
    486. Wright County Commissioner District 1
    487. Wright County Commissioner District 3
    488. Yellow Medicine County Commissioner District 1
    489. Yellow Medicine County Commissioner District 2
    490. Yellow Medicine County Commissioner District 4
    491. Yellow Medicine County Commissioner District 5
    492. Aitkin County Commissioner District 1
    493. Aitkin County Commissioner District 4
    494. Anoka County Commissioner District 1
    495. Anoka County Commissioner District 4
    496. Anoka County Commissioner District 5
    497. Anoka County Commissioner District 6
    498. Anoka County Commissioner District 7
    499. Wadena County Commissioner District 1
    500. Wadena County Commissioner District 3
    501. Wadena County Commissioner District 4
    502. Wadena County Commissioner District 5
    503. Hennepin County Park Commissioner District 1
    504. Hennepin County Park Commissioner District 2
    505. Hennepin County Park Commissioner District 3
    506. Hennepin County Park Commissioner District 4
    507. Hennepin County Park Commissioner District 5
    508. Austin Utility Board Commissioner
    509. Kensington Sanitary District Board Member
    510. Appleton City Council Member at Large
    511. Baudette City Council Member at Large (Special Election)
    512. Boyd City Council Member
    513. Crookston City Council Member at Large
    514. Dawson City Council Member
    515. Detroit Lakes City Council Member at Large
    516. Detroit Lakes City Council Member Ward 3
    517. Felton City Council Member
    518. Fergus Falls City Council Member Ward 1
    519. Fergus Falls City Council Member Ward 2
    520. Fergus Falls City Council Member Ward 3
    521. Fergus Falls City Council Member Ward 4
    522. Holt City Council Member
    523. Hoyt Lakes City Council Member (Special Election)
    524. Jackson City Council Member Ward 2
    525. Little Falls City Council Member Ward 3
    526. Marietta City Council Member
    527. Meire Grove City Council Member
    528. Moorhead City Council Member Ward 1
    529. Moorhead City Council Member Ward 2
    530. Moorhead City Council Member Ward 3
    531. Nassau City Council Member
    532. New London City Council Member
    533. Owatonna City Council Member at Large
    534. Pease City Council Member
    535. Plymouth City Council Member at Large
    536. Porter City Council Member
    537. Redwood Falls City Council Member at Large
    538. Springfield City Council Member Ward 2
    539. Thief River Falls City Council Member at Large
    540. Waseca City Council Member Ward 3
    541. Wilder City Council Member
    542. Worthington City Council Member Ward 1
    543. Worthington City Council Member Ward 2
    544. Chickamaw Beach City Council Member (Special Election)
    545. Austin Council Member at Large
    546. Belle Plaine Council Member
    547. Bemidji Council Member at Large
    548. Chisholm Council Member
    549. Inver Grove Heights Council Member
    550. New Hope Council Member
    551. Red Wing Council Member at Large
    552. Richfield Council Member at Large
    553. South St. Paul Council Member
    554. Two Harbors Council Member at Large
    555. Virginia Council Member
    556. Dayton Council Member
    557. Dayton Council Member (Special Election)
    558. Coon Rapids Council Member Ward 3
    559. Hibbing Council Member Ward 4
    560. Ramsey Council Member Ward 1
    561. Red Wing Council Member Ward 4
    562. Robbinsdale Council Member Ward 4
    563. Rochester Council Member District 1
    564. Rochester Council Member District 3
    565. St. Cloud Council Member Ward 2
    566. Two Harbors Council Member Ward 1
    567. Northfield Council Member at Large
    568. Hastings Council Member at Large
    569. Anoka Council Member at Large
    570. Eagan Council Member
    571. Ely Council Member
    572. Goodview Council Member
    573. Hermantown Council Member
    574. Iron Junction Council Member
    575. Isanti Council Member
    576. Lake Crystal Council Member
    577. Mapleton Council Member
    578. Maplewood Council Member at Large
    579. Mckinley Council Member at Large
    580. Pipestone Council Member
    581. Rogers Council Member
    582. Sauk Rapids Council Member
    583. Spring Valley Council Member at Large
    584. Robbinsdale Council Member Ward 3
    585. Albert Lea Council Member Ward 1
    586. Albert Lea Council Member Ward 2
    587. Albert Lea Council Member Ward 4
    588. Alexandria Council Member Ward 4
    589. Austin Council Member Ward 1
    590. Austin Council Member Ward 2
    591. Austin Council Member Ward 3
    592. Bemidji Council Member Ward 4
    593. Cloquet Council Member Ward 1
    594. Coon Rapids Council Member Ward 5
    595. Crystal Council Member Section II
    596. Crystal Council Member Ward 1
    597. Elk River Council Member Ward 1
    598. Eveleth Council Member
    599. Faribault Council Member
    600. Fridley Council Member Ward 3
    601. Gilbert Council Member at Large
    602. Hibbing Council Member at Large
    603. Hibbing Council Member Ward 1
    604. Hutchinson Council Member Seat 1
    605. Hutchinson Council Member Seat 2
    606. Luverne Council Member Ward 2
    607. Mankato Council Member Ward 1
    608. Mankato Council Member Ward 3
    609. Mankato Council Member Ward 5
    610. Marshall Council Member Ward 1 (Special Election)
    611. Meadowlands Council Member
    612. Mountain Iron Council Member
    613. New Ulm Council Member Ward 4
    614. Northfield Council Member Ward 4
    615. Ramsey Council Member at Large
    616. Ramsey Council Member Ward 3
    617. Red Wing Council Member Ward 2 (Special Election)
    618. Red Wing Council Member Ward 3
    619. Red Wing Council Member Wards 1 & 2
    620. Rochester Council Member District 5
    621. Rosemount Council Member
    622. Sartell Council Member
    623. St. Cloud Council Member Ward 3
    624. St. Cloud Council Member Ward 4
    625. St. Francis Council Member at Large
    626. Stillwater Council Member Ward 4
    627. West St. Paul Council Member Ward 1
    628. West St. Paul Council Member Ward 3
    629. Winona Council Member at Large
    630. Winona Council Member Ward 4
    631. Lake City Council Member
    632. Albert Lea Council Member Ward 6
    633. Dovre Township Town Supervisor Seat B
    634. Fredenberg Township Town Supervisor Seat A
    635. Fredenberg Township Town Supervisor Seat C
    636. Owens Township Town Supervisor Seat 1
    637. Shevlin Township Town Supervisor Seat C
    638. Stokes Township Itasca County Town Supervisor Seat B
    639. ISD #2902 School Board Member Ruthton District
    640. ISD #2884 School Board Member District 1
    641. ISD #2884 School Board Member District 2
    642. ISD #2884 School Board Member District 3
    643. SSD #1 School Board Member at Large
    644. ISD #38 School Board Member at Large
    645. ISD #742 School Board Member at Large
    646. ISD #535 School Board Member Position 5
    647. ISD #535 School Board Member Position 6
    648. ISD #13 School Board Member
    649. ISD #535 School Board Member Position 2
    650. ISD #535 School Board Member Position 4
    651. ISD #861 School Board Member District 2
    652. ISD #861 School Board Member at Large
    653. ISD #861 School Board Member District 1
    654. SSD #1 School Board Member District 5
    655. SSD #1 School Board Member District 3
    656. SSD #1 School Board Member District 1
    657. ISD #12 School Board Member (Elect 3)
    658. ISD #138 School Board Member (Elect 3)
    659. ISD #2711 School Board Member (Elect 3)
    660. ISD #279 School Board Member (Elect 3)
    661. ISD #2805 School Board Member (Elect 3)
    662. ISD #2859 School Board Member (Elect 3)
    663. ISD #2886 School Board Member (Elect 3)
    664. ISD #2 School Board Member (Elect 3)
    665. ISD #308 School Board Member (Elect 3)
    666. ISD #309 School Board Member (Elect 3)
    667. ISD #332 School Board Member (Elect 3)
    668. ISD #362 School Board Member (Elect 3)
    669. ISD #363 School Board Member (Elect 3)
    670. ISD #36 School Board Member at Large (Elect 3)
    671. ISD #391 School Board Member (Elect 3)
    672. ISD #413 School Board Member (Elect 3)
    673. ISD #432 School Board Member (Elect 3)
    674. ISD #447 School Board Member (Elect 3)
    675. ISD #458 School Board Member (Elect 3)
    676. ISD #465 School Board Member (Elect 3)
    677. ISD #466 School Board Member (Elect 3)
    678. ISD #480 School Board Member (Elect 3)
    679. ISD #482 School Board Member (Elect 3)
    680. ISD #485 School Board Member (Elect 3)
    681. ISD #487 School Board Member (Elect 3)
    682. ISD #495 School Board Member (Elect 3)
    683. ISD #507 School Board Member (Elect 3)
    684. ISD #544 School Board Member (Elect 3)
    685. ISD #545 School Board Member (Elect 3)
    686. ISD #548 School Board Member (Elect 3)
    687. ISD #577 School Board Member (Elect 3)
    688. ISD #593 School Board Member (Elect 3)
    689. ISD #595 School Board Member (Elect 3)
    690. ISD #600 School Board Member (Elect 3)
    691. ISD #635 School Board Member (Elect 3)
    692. ISD #676 School Board Member (Elect 3)
    693. ISD #682 School Board Member (Elect 3)
    694. ISD #696 School Board Member (Elect 3)
    695. ISD #698 School Board Member (Elect 3)
    696. ISD #700 School Board Member (Elect 3)
    697. ISD #701 School Board Member (Elect 3)
    698. ISD #728 School Board Member at Large (Elect 2)
    699. ISD #739 School Board Member (Elect 3)
    700. ISD #748 School Board Member (Elect 3)
    701. ISD #750 School Board Member (Elect 3)
    702. ISD #768 School Board Member (Elect 3)
    703. ISD #803 School Board Member at Large (Elect 3)
    704. ISD #832 School Board Member at Large (Elect 3)
    705. ISD #840 School Board Member (Elect 3)
    706. ISD #852 School Board Member at Large (Elect 3)
    707. ISD #882 School Board Member (Elect 3)
    708. ISD #883 School Board Member (Elect 3)
    709. ISD #885 School Board Member (Elect 3)
    710. ISD #891 School Board Member (Elect 3)
    711. ISD #94 School Board Member (Elect 3)
    712. ISD #95 School Board Member (Elect 3)
    713. ISD #99 School Board Member (Elect 3)
    714. ISD #314 School Board Member at Large (Elect 4)
    715. ISD #415 School Board Member (Elect 3)
    716. ISD #181 School Board Member (Elect 3)
    717. ISD #182 School Board Member (Elect 3)
    718. ISD #318 School Board Member (Elect 3)
    719. ISD #192 School Board Member (Elect 3)
    720. ISD #195 School Board Member (Elect 3)
    721. ISD #319 School Board Member (Elect 3)
    722. ISD #206 School Board Member Position 2
    723. ISD #206 School Board Member Position 3
    724. ISD #206 School Board Member Position 4
    725. ISD #206 School Board Member Position 5
    726. ISD #2137 School Board Member at Large (Elect 3)
    727. ISD #2144 School Board Member (Elect 3)
    728. ISD #2155 School Board Member (Elect 3)
    729. ISD #2169 School Board Member (Elect 3)
    730. ISD #2170 School Board Member (Elect 3)
    731. ISD #821 School Board Member (Elect 3)
    732. ISD #2310 School Board Member (Elect 3)
    733. ISD #2365 School Board Member Gibbon District
    734. ISD #2365 School Board Member Winthrop District
    735. ISD #423 School Board Member (Elect 3)
    736. ISD #252 School Board Member (Elect 3)
    737. ISD #253 School Board Member (Elect 3)
    738. ISD #726 School Board Member (Elect 3)
    739. ISD #100 School Board Member (Elect 3)
    740. ISD #2071 School Board Member (Elect 4)
    741. ISD #2135 School Board Member (Elect 4)
    742. ISD #2149 School Board Member (Elect 3)
    743. ISD #2176 School Board Member (Elect 4)
    744. ISD #2184 School Board Member (Elect 4)
    745. ISD #2342 School Board Member (Elect 3)
    746. ISD #2358 School Board Member (Elect 4)
    747. ISD #2396 School Board Member (Elect 4)
    748. ISD #2534 School Board Member (Elect 3)
    749. ISD #255 School Board Member (Elect 4)
    750. ISD #256 School Board Member (Elect 3)
    751. ISD #261 School Board Member (Elect 3)
    752. ISD #272 School Board Member (Elect 4)
    753. ISD #278 School Board Member (Elect 3)
    754. ISD #281 School Board Member (Elect 4)
    755. ISD #284 School Board Member (Special Election)
    756. ISD #2888 School Board Member (Elect 4)
    757. ISD #294 School Board Member (Elect 4)
    758. ISD #299 School Board Member (Elect 4)
    759. ISD #300 School Board Member (Elect 3)
    760. ISD #306 School Board Member (Elect 3)
    761. ISD #345 School Board Member (Elect 4)
    762. ISD #347 School Board Member (Elect 3)
    763. ISD #361 School Board Member (Elect 3)
    764. ISD #378 School Board Member (Elect 4)
    765. ISD #414 School Board Member (Elect 4)
    766. ISD #441 School Board Member (Elect 3)
    767. ISD #477 School Board Member (Elect 3)
    768. ISD #492 School Board Member (Elect 4)
    769. ISD #499 School Board Member (Elect 3)
    770. ISD #4 School Board Member (Elect 3)
    771. ISD #505 School Board Member (Elect 4)
    772. ISD #518 School Board Member (Elect 3)
    773. ISD #531 School Board Member (Elect 3)
    774. ISD #531 School Board Member (Special Election) (Elect 3)
    775. ISD #533 School Board Member (Elect 4)
    776. ISD #534 School Board Member (Elect 4)
    777. ISD #547 School Board Member (Elect 4)
    778. ISD #549 School Board Member (Elect 4)
    779. ISD #553 School Board Member (Elect 3)
    780. ISD #564 School Board Member (Elect 4)
    781. ISD #578 School Board Member (Elect 3)
    782. ISD #599 School Board Member (Elect 4)
    783. ISD #622 School Board Member at Large (Elect 3)
    784. ISD #656 School Board Member (Elect 4)
    785. ISD #659 School Board Member (Elect 3)
    786. ISD #704 School Board Member (Elect 4)
    787. ISD #717 School Board Member (Elect 4)
    788. ISD #719 School Board Member (Elect 4)
    789. ISD #720 School Board Member (Elect 4)
    790. ISD #721 School Board Member (Elect 3)
    791. ISD #726 School Board Member (Special Election) (Elect 2)
    792. ISD #740 School Board Member (Elect 3)
    793. ISD #741 School Board Member (Elect 4)
    794. ISD #743 School Board Member (Elect 4)
    795. ISD #745 School Board Member (Elect 3)
    796. ISD #756 School Board Member (Elect 4)
    797. ISD #761 School Board Member (Elect 4)
    798. ISD #777 School Board Member (Elect 3)
    799. ISD #786 School Board Member (Elect 4)
    800. ISD #787 School Board Member (Elect 4)
    801. ISD #811 School Board Member (Elect 4)
    802. ISD #813 School Board Member (Elect 3)
    803. ISD #820 School Board Member (Elect 4)
    804. ISD #829 School Board Member (Elect 4)
    805. ISD #831 School Board Member at Large (Elect 3)
    806. ISD #834 School Board Member at Large (Elect 4)
    807. ISD #846 School Board Member at Large (Elect 3)
    808. ISD #857 School Board Member (Elect 3)
    809. ISD #858 School Board Member (Elect 4)
    810. ISD #877 School Board Member (Elect 3)
    811. ISD #879 School Board Member (Elect 4)
    812. ISD #881 School Board Member (Elect 3)
    813. ISD #911 School Board Member at Large (Elect 4)
    814. SSD #6 School Board Member (Elect 4)
    815. ISD #12 School Board Member (Special Election)
    816. ISD #2137 School Board Member (Special Election) at Large
    817. ISD #2149 School Board Member (Special Election)
    818. ISD #2184 School Board Member (Special Election)
    819. ISD #252 School Board Member (Special Election)
    820. ISD #272 School Board Member (Special Election)
    821. ISD #273 School Board Member (Special Election)
    822. ISD #276 School Board Member (Special Election)
    823. ISD #283 School Board Member (Special Election)
    824. ISD #495 School Board Member (Special Election)
    825. ISD #578 School Board Member (Special Election)
    826. ISD #622 School Board Member (Special Election) at Large
    827. ISD #696 School Board Member (Special Election)
    828. ISD #813 School Board Member (Special Election)
    829. ISD #834 School Board Member (Special Election) at Large
    830. ISD #858 School Board Member (Special Election)
    831. ISD #166 School Board Member District 1
    832. ISD #166 School Board Member District 3
    833. ISD #166 School Board Member District 5
    834. ISD #2609 School Board Member (Elect 3)
    835. ISD #2689 School Board Member (Elect 3)
    836. ISD #2835 School Board Member (Elect 4)
    837. ISD #2856 School Board Member at Large (Elect 4)
    838. ISD #2860 School Board Member (Elect 4)
    839. ISD #2890 School Board Member (Elect 3)
    840. ISD #2895 School Board Member (Elect 3)
    841. ISD #2897 School Board Member (Elect 4)
    842. ISD #2898 School Board Member (Elect 3)
    843. ISD #2899 School Board Member (Elect 4)
    844. ISD #2904 School Board Member (Elect 3)
    845. ISD #2905 School Board Member (Elect 4)
    846. ISD #2909 School Board Member District 1 (Elect 2)
    847. ISD #2909 School Board Member District 2 (Elect 2)
    848. ISD #728 School Board Member District 1
    849. ISD #1 School Board Member (Elect 4)
    850. ISD #15 School Board Member (Elect 3)
    851. ISD #22 School Board Member (Elect 3)
    852. ISD #31 School Board Member at Large (Elect 3)
    853. ISD #31 School Board Member at Large (Special Election) (Elect 2)
    854. ISD #47 School Board Member (Elect 3)
    855. ISD #51 School Board Member (Elect 3)
    856. ISD #77 School Board Member (Elect 3)
    857. ISD #77 School Board Member (Special Election)
    858. ISD #85 School Board Member (Elect 3)
    859. ISD #88 School Board Member (Elect 3)
    860. ISD #110 School Board Member (Elect 4)
    861. ISD #111 School Board Member (Elect 3)
    862. ISD #93 School Board Member (Elect 3)
    863. ISD #112 School Board Member (Elect 4)
    864. ISD #113 School Board Member (Elect 3)
    865. ISD #115 School Board Member (Elect 3)
    866. ISD #118 School Board Member (Elect 3)
    867. ISD #152 School Board Member (Elect 3)
    868. ISD #177 School Board Member (Elect 3)
    869. ISD #181 School Board Member (Special Election) (Elect 2)
    870. ISD #182 School Board Member (Special Election) (Elect 2)
    871. ISD #186 School Board Member (Elect 3)
    872. ISD #194 School Board Member (Elect 4)
    873. ISD #200 School Board Member (Special Election)
    874. ISD #203 School Board Member (Elect 3)
    875. ISD #204 School Board Member (Special Election)
    876. ISD #204 School Board Member (Elect 3)
    877. ISD #213 School Board Member (Elect 3)
    878. ISD #229 School Board Member at Large (Elect 3)
    879. ISD #239 School Board Member at Large (Elect 3)
    880. ISD #241 School Board Member (Elect 4)
    881. Canby Community Hospital District Board Member at Large
    882. Glacial Ridge Hospital District Board Member at Large
    883. Pipestone County Coroner
    884. Aitkin County Attorney
    885. Anoka County Attorney
    886. Becker County Attorney
    887. Beltrami County Attorney
    888. Benton County Attorney
    889. Chisago County Attorney
    890. Clearwater County Attorney
    891. Crow Wing County Attorney
    892. Dakota County Attorney
    893. Faribault County Attorney
    894. Freeborn County Attorney
    895. Hennepin County Attorney
    896. Houston County Attorney
    897. Isanti County Attorney
    898. Itasca County Attorney
    899. Kanabec County Attorney
    900. Kandiyohi County Attorney
    901. Kittson County Attorney
    902. Koochiching County Attorney
    903. Le Sueur County Attorney
    904. Mahnomen County Attorney
    905. Mille Lacs County Attorney
    906. Murray County Attorney
    907. Nicollet County Attorney
    908. Norman County Attorney
    909. Olmsted County Attorney
    910. Otter Tail County Attorney
    911. Pennington County Attorney
    912. Pine County Attorney
    913. Pipestone County Attorney
    914. Polk County Attorney
    915. Pope County Attorney
    916. Ramsey County Attorney
    917. Redwood County Attorney
    918. Renville County Attorney
    919. Rice County Attorney
    920. Rock County Attorney
    921. Roseau County Attorney
    922. Scott County Attorney
    923. Sherburne County Attorney
    924. Sibley County Attorney
    925. Stearns County Attorney
    926. Steele County Attorney
    927. Stevens County Attorney
    928. St. Louis County Attorney
    929. Swift County Attorney
    930. Todd County Attorney
    931. Traverse County Attorney
    932. Wadena County Attorney
    933. Washington County Attorney
    934. Watonwan County Attorney
    935. Winona County Attorney
    936. Wright County Attorney
    937. Anoka County Sheriff
    938. Becker County Sheriff
    939. Beltrami County Sheriff
    940. Benton County Sheriff
    941. Clearwater County Sheriff
    942. Crow Wing County Sheriff
    943. Dakota County Sheriff
    944. Faribault County Sheriff
    945. Freeborn County Sheriff
    946. Hennepin County Sheriff
    947. Houston County Sheriff
    948. Isanti County Sheriff
    949. Itasca County Sheriff
    950. Kanabec County Sheriff
    951. Kandiyohi County Sheriff
    952. Kittson County Sheriff
    953. Koochiching County Sheriff
    954. Le Sueur County Sheriff
    955. Mahnomen County Sheriff
    956. Martin County Sheriff
    957. Mille Lacs County Sheriff
    958. Murray County Sheriff
    959. Nicollet County Sheriff
    960. Norman County Sheriff
    961. Olmsted County Sheriff
    962. Otter Tail County Sheriff
    963. Pennington County Sheriff
    964. Pine County Sheriff
    965. Pipestone County Sheriff
    966. Polk County Sheriff
    967. Pope County Sheriff
    968. Ramsey County Sheriff
    969. Red Lake County Sheriff
    970. Redwood County Sheriff
    971. Renville County Sheriff
    972. Rice County Sheriff
    973. Rock County Sheriff
    974. Roseau County Sheriff
    975. Scott County Sheriff
    976. Sherburne County Sheriff
    977. Sibley County Sheriff
    978. Stearns County Sheriff
    979. Steele County Sheriff
    980. Stevens County Sheriff
    981. St. Louis County Sheriff
    982. Swift County Sheriff
    983. Todd County Sheriff
    984. Traverse County Sheriff
    985. Wadena County Sheriff
    986. Washington County Sheriff
    987. Watonwan County Sheriff
    988. Winona County Sheriff
    989. Wright County Sheriff
    990. Aitkin County Auditor
    991. Becker County Auditor/Treasurer
    992. Beltrami County Auditor/Treasurer
    993. Benton County Auditor/Treasurer
    994. Clearwater County Auditor/Treasurer
    995. Faribault County Auditor/Treasurer
    996. Houston County Auditor/Treasurer
    997. Itasca County Auditor/Treasurer
    998. Kanabec County Auditor/Treasurer
    999. Koochiching County Auditor/Treasurer
    1000. Martin County Auditor/Treasurer
    1001. Murray County Auditor/Treasurer
    1002. Pope County Auditor/Treasurer
    1003. Redwood County Auditor/Treasurer
    1004. Renville County Auditor/Treasurer
    1005. Sherburne County Auditor/Treasurer
    1006. Sibley County Auditor/Treasurer
    1007. Stearns County Auditor/Treasurer
    1008. Stevens County Auditor/Treasurer
    1009. St. Louis County Auditor/Treasurer
    1010. Todd County Auditor/Treasurer
    1011. Traverse County Auditor/Treasurer
    1012. Wadena County Auditor/Treasurer
    1013. Watonwan County Auditor/Treasurer
    1014. Winona County Auditor/Treasurer
    1015. Red Lake County Treasurer
    1016. Carver County Soil and Water Supervisor District 2
    1017. Carver County Soil and Water Supervisor District 4
    1018. Itasca County Soil and Water Supervisor District 1
    1019. Kanabec County Soil and Water Supervisor District 2
    1020. Murray County Soil and Water Supervisor District 1
    1021. Murray County Soil and Water Supervisor District 2
    1022. Murray County Soil and Water Supervisor District 3 (Special Election)
    1023. Norman County Soil and Water Supervisor District 1
    1024. Norman County Soil and Water Supervisor District 2
    1025. Olmsted County Soil and Water Supervisor District 1
    1026. Olmsted County Soil and Water Supervisor District 2
    1027. Olmsted County Soil and Water Supervisor District 3
    1028. Pennington County Soil and Water Supervisor District 2
    1029. Pennington County Soil and Water Supervisor District 3
    1030. Pine County Soil and Water Supervisor District 1
    1031. Pine County Soil and Water Supervisor District 2 (Special Election)
    1032. Pine County Soil and Water Supervisor District 5
    1033. Pipestone County Soil and Water Supervisor District 4
    1034. Pipestone County Soil and Water Supervisor District 5
    1035. Pope County Soil and Water Supervisor District 1
    1036. Pope County Soil and Water Supervisor District 3
    1037. Pope County Soil and Water Supervisor District 4
    1038. Red Lake County Soil and Water Supervisor District 1
    1039. Red Lake County Soil and Water Supervisor District 2
    1040. Redwood County Soil and Water Supervisor District 1
    1041. Redwood County Soil and Water Supervisor District 5
    1042. Renville County Soil and Water Supervisor District 3
    1043. Renville County Soil and Water Supervisor District 4
    1044. Rice County Soil and Water Supervisor District 3
    1045. Rice County Soil and Water Supervisor District 5
    1046. Rock County Soil and Water Supervisor District 2
    1047. Rock County Soil and Water Supervisor District 5
    1048. Roseau County Soil and Water Supervisor District 3
    1049. Roseau County Soil and Water Supervisor District 4
    1050. Scott County Soil and Water Supervisor District 1
    1051. Scott County Soil and Water Supervisor District 4
    1052. Scott County Soil and Water Supervisor District 5
    1053. Sherburne County Soil and Water Supervisor District 2
    1054. Sherburne County Soil and Water Supervisor District 4
    1055. Sibley County Soil and Water Supervisor District 1
    1056. Sibley County Soil and Water Supervisor District 2
    1057. Steele County Soil and Water Supervisor District 1
    1058. Steele County Soil and Water Supervisor District 3
    1059. Stevens County Soil and Water Supervisor District 2
    1060. Stevens County Soil and Water Supervisor District 3
    1061. St. Louis County Soil and Water Supervisor District 1 (North)
    1062. St. Louis County Soil and Water Supervisor District 3 (North)
    1063. Swift County Soil and Water Supervisor District 3
    1064. Todd County Soil and Water Supervisor District 1
    1065. Todd County Soil and Water Supervisor District 3
    1066. Todd County Soil and Water Supervisor District 5
    1067. Traverse County Soil and Water Supervisor District 5
    1068. Washington County Soil and Water Supervisor District 5
    1069. Clearwater County Recorder
    1070. Faribault County Recorder
    1071. Houston County Recorder
    1072. Itasca County Recorder
    1073. Koochiching County Recorder
    1074. Le Sueur County Recorder
    1075. Martin County Recorder
    1076. Murray County Recorder
    1077. Pope County Recorder
    1078. Redwood County Recorder
    1079. Renville County Recorder
    1080. Sherburne County Recorder
    1081. Sibley County Recorder
    1082. Stevens County Recorder
    1083. Todd County Recorder
    1084. Wadena County Recorder
    1085. Watonwan County Recorder
    1086. Winona County Recorder
    1087. Martin County Surveyor
    1088. Steele County Surveyor
    1089. Aitkin County Recorder
    1090. Aitkin County Sheriff
    1091. Aitkin County Soil and Water Supervisor District 1
    1092. Aitkin County Soil and Water Supervisor District 2
    1093. Aitkin County Treasurer
    1094. Becker County Soil and Water Supervisor District 1
    1095. Becker County Soil and Water Supervisor District 4
    1096. Beltrami County Soil and Water Supervisor District 1
    1097. Beltrami County Soil and Water Supervisor District 2
    1098. Big Stone County Attorney
    1099. Big Stone County Sheriff
    1100. Blue Earth County Attorney
    1101. Blue Earth County Sheriff
    1102. Blue Earth County Soil and Water Supervisor District 4
    1103. Blue Earth County Soil and Water Supervisor District 5
    1104. Brown County Attorney
    1105. Brown County Recorder
    1106. Brown County Sheriff
    1107. Brown County Soil and Water Supervisor District 2 (Special Election)
    1108. Brown County Soil and Water Supervisor District 3
    1109. Brown County Soil and Water Supervisor District 5
    1110. Benton County Soil and Water Supervisor District 2
    1111. Benton County Soil and Water Supervisor District 3
    1112. Carlton County Attorney
    1113. Carlton County Sheriff
    1114. Carlton County Soil and Water Supervisor District 2
    1115. Carlton County Soil and Water Supervisor District 3
    1116. Carver County Attorney
    1117. Carver County Sheriff
    1118. Carver County Soil and Water Supervisor District 1
    1119. Carver County Soil and Water Supervisor District 3
    1120. Carver County Soil and Water Supervisor District 5
    1121. Chippewa County Attorney
    1122. Chippewa County Sheriff
    1123. Chippewa County Soil and Water Supervisor District 1
    1124. Chippewa County Soil and Water Supervisor District 2
    1125. Chippewa County Soil and Water Supervisor District 4
    1126. Chisago County Sheriff
    1127. Chisago County Soil and Water Supervisor District 1
    1128. Chisago County Soil and Water Supervisor District 3
    1129. Clay County Attorney
    1130. Clay County Sheriff
    1131. Clay County Soil and Water Supervisor District 3
    1132. Clay County Soil and Water Supervisor District 4
    1133. Clearwater County Soil and Water Supervisor District 3
    1134. Clearwater County Soil and Water Supervisor District 4
    1135. Cass County Attorney
    1136. Cass County Recorder
    1137. Cass County Sheriff
    1138. Cass County Soil and Water Supervisor District 1
    1139. Cass County Soil and Water Supervisor District 5
    1140. Cook County Attorney
    1141. Cook County Auditor/Treasurer
    1142. Cook County Recorder
    1143. Cook County Sheriff
    1144. Cook County Soil and Water Supervisor District 1 (Special Election)
    1145. Cook County Soil and Water Supervisor District 2
    1146. Cottonwood County Attorney
    1147. Cottonwood County Auditor/Treasurer
    1148. Cottonwood County Recorder
    1149. Cottonwood County Sheriff
    1150. Cottonwood County Soil and Water Supervisor District 1
    1151. Cottonwood County Soil and Water Supervisor District 3
    1152. Scott County Soil and Water Supervisor District 2
    1153. Scott County Soil and Water Supervisor District 3
    1154. Crow Wing County Soil and Water Supervisor District 2
    1155. Crow Wing County Soil and Water Supervisor District 3
    1156. Dodge County Attorney
    1157. Dodge County Sheriff
    1158. Dodge County Soil and Water Supervisor District 3
    1159. Dodge County Soil and Water Supervisor District 4
    1160. Douglas County Attorney
    1161. Douglas County Auditor/Treasurer
    1162. Douglas County Recorder
    1163. Douglas County Sheriff
    1164. Douglas County Soil and Water Supervisor District 1
    1165. Douglas County Soil and Water Supervisor District 3
    1166. Faribault County Soil and Water Supervisor District 2
    1167. Faribault County Soil and Water Supervisor District 3
    1168. Faribault County Soil and Water Supervisor District 5
    1169. Fillmore County Attorney
    1170. Fillmore County Sheriff
    1171. Fillmore County Soil and Water Supervisor District 2
    1172. Freeborn County Soil and Water Supervisor District 3
    1173. Freeborn County Soil and Water Supervisor District 4
    1174. Goodhue County Attorney
    1175. Goodhue County Sheriff
    1176. Goodhue County Soil and Water Supervisor District 1
    1177. Goodhue County Soil and Water Supervisor District 2
    1178. Grant County Attorney
    1179. Grant County Auditor
    1180. Grant County Recorder
    1181. Grant County Sheriff
    1182. Grant County Soil and Water Supervisor District 3
    1183. Grant County Soil and Water Supervisor District 5
    1184. Grant County Treasurer
    1185. Houston County Soil and Water Supervisor District 1
    1186. Houston County Soil and Water Supervisor District 2
    1187. Hubbard County Attorney
    1188. Hubbard County Sheriff
    1189. Hubbard County Soil and Water Supervisor District 3 (Special Election)
    1190. Hubbard County Soil and Water Supervisor District 5
    1191. Hubbard County Soil and Water Supervisor District 4
    1192. Isanti County Soil and Water Supervisor District 2
    1193. Isanti County Soil and Water Supervisor District 5
    1194. Itasca County Soil and Water Supervisor District 4
    1195. Itasca County Soil and Water Supervisor District 5
    1196. Jackson County Attorney
    1197. Jackson County Sheriff
    1198. Jackson County Soil and Water Supervisor District 2
    1199. Jackson County Soil and Water Supervisor District 3 (Special Election)
    1200. Jackson County Soil and Water Supervisor District 4
    1201. Kanabec County Soil and Water Supervisor District 4
    1202. Kandiyohi County Soil and Water Supervisor District 2
    1203. Kandiyohi County Soil and Water Supervisor District 5
    1204. Kittson County Soil and Water Supervisor District 3
    1205. Kittson County Soil and Water Supervisor District 4
    1206. Koochiching County Soil and Water Supervisor District 1
    1207. Koochiching County Soil and Water Supervisor District 4
    1208. Koochiching County Soil and Water Supervisor District 5
    1209. Lac Qui Parle County Attorney
    1210. Lac Qui Parle County Sheriff
    1211. Lac Qui Parle County Soil and Water Supervisor District 5
    1212. Lake County Attorney
    1213. Lake County Auditor/Treasurer
    1214. Lake County Recorder
    1215. Lake County Sheriff
    1216. Lake County Soil and Water Supervisor District 2
    1217. Lake County Soil and Water Supervisor District 3
    1218. Lake Of The Woods County Attorney
    1219. Lake Of The Woods County Recorder
    1220. Lake Of The Woods County Sheriff
    1221. Lake Of The Woods County Soil and Water Supervisor District 3
    1222. Lake Of The Woods County Soil and Water Supervisor District 4
    1223. Le Sueur County Soil and Water Supervisor District 1
    1224. Le Sueur County Soil and Water Supervisor District 2
    1225. Lincoln County Attorney
    1226. Lincoln County Auditor/Treasurer
    1227. Lincoln County Recorder
    1228. Lincoln County Sheriff
    1229. Lincoln County Soil and Water Supervisor District 1
    1230. Lincoln County Soil and Water Supervisor District 3
    1231. Lincoln County Soil and Water Supervisor District 4
    1232. Lyon County Attorney
    1233. Lyon County Sheriff
    1234. Lyon County Soil and Water Supervisor District 2
    1235. Lyon County Soil and Water Supervisor District 4
    1236. Mahnomen County Soil and Water Supervisor District 3
    1237. Mahnomen County Soil and Water Supervisor District 5
    1238. Martin County Soil and Water Supervisor District 2
    1239. Martin County Soil and Water Supervisor District 5
    1240. Marshall County Attorney
    1241. Marshall County Auditor/Treasurer
    1242. Marshall County Sheriff
    1243. Marshall County Soil and Water Supervisor District 3
    1244. Marshall County Soil and Water Supervisor District 4
    1245. Marshall County Soil and Water Supervisor District 5
    1246. Mcleod County Attorney
    1247. Mcleod County Auditor/Treasurer
    1248. Mcleod County Sheriff
    1249. Mcleod County Soil and Water Supervisor District 1
    1250. Mcleod County Soil and Water Supervisor District 2
    1251. Meeker County Attorney
    1252. Meeker County Recorder
    1253. Meeker County Sheriff
    1254. Meeker County Soil and Water Supervisor District 3
    1255. Meeker County Soil and Water Supervisor District 5
    1256. Mille Lacs County Soil and Water Supervisor District 3
    1257. Mille Lacs County Soil and Water Supervisor District 5
    1258. Morrison County Attorney
    1259. Morrison County Auditor/Treasurer
    1260. Morrison County Recorder
    1261. Morrison County Sheriff
    1262. Morrison County Soil and Water Supervisor District 3
    1263. Morrison County Soil and Water Supervisor District 4
    1264. Mower County Attorney
    1265. Mower County Auditor/Treasurer
    1266. Mower County Sheriff
    1267. Mower County Soil and Water Supervisor District 3
    1268. Mower County Soil and Water Supervisor District 4
    1269. Nicollet County Soil and Water Supervisor District 2
    1270. Nicollet County Soil and Water Supervisor District 5
    1271. Nobles County Attorney
    1272. Nobles County Auditor/Treasurer
    1273. Nobles County Recorder
    1274. Nobles County Sheriff
    1275. Nobles County Soil and Water Supervisor District 1 (Special Election)
    1276. Nobles County Soil and Water Supervisor District 4
    1277. Nobles County Soil and Water Supervisor District 5
    1278. Yellow Medicine County Attorney
    1279. Yellow Medicine County Sheriff
    1280. Yellow Medicine County Soil and Water Supervisor District 3
    1281. Yellow Medicine County Soil and Water Supervisor District 4
    1282. Wright County Soil and Water Supervisor District 1
    1283. Wright County Soil and Water Supervisor District 3
    1284. Winona County Soil and Water Supervisor District 1
    1285. Winona County Soil and Water Supervisor District 4
    1286. Wilkin County Attorney
    1287. Wilkin County Sheriff
    1288. Wilkin County Soil and Water Supervisor District 2
    1289. Wilkin County Soil and Water Supervisor District 5
    1290. Watonwan County Soil and Water Supervisor District 2
    1291. Washington County Soil and Water Supervisor District 2
    1292. Washington County Soil and Water Supervisor District 4
    1293. Waseca County Attorney
    1294. Waseca County Sheriff
    1295. Waseca County Soil and Water Supervisor District 2
    1296. Waseca County Soil and Water Supervisor District 3
    1297. Waseca County Soil and Water Supervisor District 4
    1298. Wadena County Soil and Water Supervisor District 1
    1299. Wadena County Soil and Water Supervisor District 2
    1300. Wabasha County Attorney
    1301. Wabasha County Recorder
    1302. Wabasha County Sheriff
    1303. Wabasha County Soil and Water Supervisor District 1
    1304. Wabasha County Soil and Water Supervisor District 4
    1305. Wabasha County Soil and Water Supervisor District 5 (Special Election)
    1306. SCHOOL DISTRICT QUESTION 1 (ISD #833)
    1307. IMPOSITION OF SALES AND USE TAX
    1308. School District Question 1 (ISD #279)
    1309. School District Question 2 (ISD #279)
    1310. Cambridge City Mayor
    1311. Eagan City Mayor
    1312. Eveleth City Mayor
    1313. Goodview City Mayor
    1314. Hastings City Mayor
    1315. Lake Crystal City Mayor
    1316. Mapleton City Mayor
    1317. Mckinley City Mayor
    1318. Meadowlands City Mayor
    1319. Richfield City Mayor
    1320. Sartell City Mayor
    1321. St. Francis City Mayor
    1322. Stillwater City Mayor
    1323. Wabasha City Mayor
    1324. West St. Paul City Mayor
    1325. Anoka City Mayor
    1326. Belle Plaine City Mayor
    1327. Mankato City Mayor
    1328. New Ulm City Mayor
    1329. Rochester City Mayor
    1330. Willmar City Mayor
    1331. Albert Lea City Mayor
    1332. Buhl City Mayor
    1333. Chisholm City Mayor
    1334. Cloquet City Mayor
    1335. Elk River City Mayor
    1336. Isanti City Mayor
    1337. Rosemount City Mayor
    1338. Roseville City Mayor
    1339. Spring Valley City Mayor
    1340. Virginia City Mayor
    1341. Bovey City Mayor
    1342. Lakefield City Mayor
    1343. Lake St. Croix Beach City Mayor
    1344. Lanesboro City Mayor
    1345. Lauderdale City Mayor
    1346. Le Center City Mayor
    1347. Lewisville City Mayor
    1348. Lexington City Mayor
    1349. Lilydale City Mayor
    1350. Long Prairie City Mayor
    1351. Louisburg City Mayor
    1352. Lyle City Mayor
    1353. Mantorville City Mayor
    1354. Maple Lake City Mayor
    1355. Marine On St. Croix City Mayor
    1356. Menahga City Mayor
    1357. Mendota Heights City Mayor
    1358. Middle River City Mayor
    1359. Milaca City Mayor
    1360. Miltona City Mayor
    1361. Minnesota City City Mayor
    1362. Monticello City Mayor
    1363. Moose Lake City Mayor
    1364. Mound City Mayor
    1365. Sebeka City Mayor
    1366. Shoreview City Mayor
    1367. Slayton City Mayor
    1368. Spicer City Mayor
    1369. Stacy City Mayor
    1370. Staples City Mayor
    1371. Stewart City Mayor
    1372. St. James City Mayor
    1373. St. Joseph City Mayor
    1374. St. Michael City Mayor
    1375. Sturgeon Lake City Mayor
    1376. Nashwauk City Mayor
    1377. New Brighton City Mayor
    1378. New Richland City Mayor
    1379. North Branch City Mayor
    1380. North Mankato City Mayor
    1381. North Oaks City Mayor
    1382. Nowthen City Mayor
    1383. Oronoco City Mayor
    1384. Orr City Mayor
    1385. Osseo City Mayor
    1386. Ostrander City Mayor
    1387. Paynesville City Mayor
    1388. Pelican Rapids City Mayor
    1389. Peterson City Mayor
    1390. Pierz City Mayor
    1391. Pillager City Mayor
    1392. Pine City City Mayor
    1393. Pine Island City Mayor
    1394. Randolph City Mayor
    1395. Richmond City Mayor
    1396. Ruthton City Mayor
    1397. Trimont City Mayor
    1398. Utica City Mayor
    1399. Vadnais Heights City Mayor
    1400. Waconia City Mayor
    1401. Wahkon City Mayor
    1402. Walker City Mayor
    1403. Walnut Grove City Mayor
    1404. Warba City Mayor
    1405. Waseca City Mayor
    1406. Waubun City Mayor
    1407. Welcome City Mayor
    1408. Westbrook City Mayor
    1409. Wheaton City Mayor
    1410. Williams City Mayor
    1411. Winton City Mayor
    1412. Amboy Council Member (Special Election)
    1413. Chanhassen City Council Member at Large
    1414. Chisago City City Council Member
    1415. Clements City Council Member
    1416. Cleveland City Council Member
    1417. Cannon Falls City Council Member
    1418. Cambridge City Council Member
    1419. Burnsville City Council Member
    1420. Buhl Council Member (Special Election)
    1421. Buhl City Council Member
    1422. Brainerd Council Member at Large
    1423. Brainerd Council Member Ward 1 (Special Election)
    1424. Brainerd Council Member Ward 4
    1425. Browns Valley City Council Member at Large
    1426. Brooklyn Center City Mayor
    1427. Brooklyn Park City Mayor
    1428. Brooklyn Park Council Member Ward E
    1429. Brooklyn Center City Council Member
    1430. Brooklyn Park City Council Member Ward W
    1431. Brooklyn Park City Council Member Ward C
    1432. Albertville City Council Member
    1433. Braham City Council Member
    1434. Zumbrota City Council Member
    1435. Wyoming City Council Member
    1436. Clinton City Council Member at Large
    1437. Breckenridge City Council Member at Large
    1438. Federal Dam City Council Member
    1439. Columbus City Council Member at Large
    1440. Danvers City Council Member at Large
    1441. Doran City Council Member at Large
    1442. East Bethel City Council Member at Large
    1443. Forest Lake City Council Member at Large
    1444. Oakdale City Council Member at Large
    1445. Hamburg City Council Member at Large
    1446. Ham Lake City Council Member at Large
    1447. Harmony City Council Member at Large
    1448. Lafayette City Council Member at Large
    1449. Lake Elmo City Council Member at Large
    1450. Lakefield City Council Member at Large
    1451. Lakeland City Council Member at Large
    1452. Lake St. Croix Beach City Council Member at Large
    1453. Lanesboro City Council Member at Large
    1454. Madison City Council Member at Large
    1455. Marine On St. Croix City Council Member at Large
    1456. Morris City Council Member at Large
    1457. Spring Lake Park City Council Member at Large
    1458. Scandia City Council Member at Large
    1459. Rothsay City Council Member at Large
    1460. New Brighton City Council Member at Large
    1461. Newport City Council Member at Large
    1462. Nicollet City Council Member at Large
    1463. North Mankato City Council Member at Large
    1464. Preston City Council Member at Large
    1465. Peterson City Council Member at Large
    1466. Oak Grove City Council Member at Large
    1467. Norwood Young America City Council Member at Large
    1468. Victoria City Council Member at Large
    1469. Watertown City Council Member at Large
    1470. Willernie City Council Member at Large
    1471. Woodbury City Council Member at Large
    1472. St. Marys Point City Council Member at Large
    1473. Jackson City Council Member Ward 1
    1474. Cohasset City Council Member
    1475. Crosby City Council Member
    1476. Crosslake City Council Member
    1477. Currie City Council Member
    1478. Staples City Council Member
    1479. Jordan City Council Member
    1480. Jasper City Council Member
    1481. Adrian City Council Member
    1482. Aitkin City Council Member
    1483. Albany City Council Member
    1484. Big Lake City Council Member
    1485. Bingham Lake City Council Member
    1486. Bowlus City Council Member
    1487. Brandon City Council Member
    1488. Breezy Point City Council Member
    1489. Bricelyn City Council Member
    1490. Brooten City Council Member
    1491. Browerville City Council Member
    1492. Brownton City Council Member
    1493. Buffalo City Council Member
    1494. Burtrum City Council Member
    1495. Calumet City Council Member
    1496. Ceylon City Council Member
    1497. Clarkfield City Council Member
    1498. Clarks Grove City Council Member
    1499. Clearwater City Council Member
    1500. Clitherall City Council Member
    1501. Cokato City Council Member
    1502. Cold Spring City Council Member
    1503. Coleraine City Council Member
    1504. Cook City Council Member
    1505. Corcoran City Council Member
    1506. Dundas City Council Member
    1507. Dovray City Council Member
    1508. Dilworth City Council Member
    1509. Delavan City Council Member
    1510. Delano City Council Member
    1511. Dalton City Council Member
    1512. Dakota City Council Member
    1513. Eagle Lake City Council Member
    1514. East Gull Lake City Council Member
    1515. Easton City Council Member
    1516. Echo City Council Member
    1517. Eden Prairie City Council Member
    1518. Eden Valley City Council Member
    1519. Edina City Council Member
    1520. Ellsworth City Council Member
    1521. Elysian City Council Member
    1522. Emily City Council Member
    1523. Erskine City Council Member
    1524. Eyota City Council Member
    1525. Fairfax City Council Member
    1526. Foley City Council Member
    1527. Fosston City Council Member
    1528. Frazee City Council Member
    1529. Freeborn City Council Member
    1530. Frost City Council Member
    1531. Grygla City Council Member
    1532. Grove City City Council Member
    1533. Greenfield City Council Member
    1534. Greenbush City Council Member
    1535. Grand Rapids City Council Member
    1536. Grand Marais City Council Member
    1537. Granada City Council Member
    1538. Goodridge City Council Member
    1539. Good Thunder City Council Member
    1540. Genola City Council Member
    1541. Geneva City Council Member
    1542. Gary City Council Member
    1543. Hadley City Council Member
    1544. Hallock City Council Member
    1545. Harris City Council Member
    1546. Hartland City Council Member
    1547. Hawley City Council Member
    1548. Hendricks City Council Member
    1549. Henderson City Council Member
    1550. Heidelberg City Council Member
    1551. Hendrum City Council Member
    1552. Hewitt City Council Member
    1553. Hector City Council Member
    1554. Hills City Council Member
    1555. Hokah City Council Member
    1556. Houston City Council Member
    1557. Hollandale City Council Member
    1558. Ironton City Council Member
    1559. Ivanhoe City Council Member
    1560. Jenkins City Council Member
    1561. Jeffers City Council Member
    1562. Kandiyohi City Council Member
    1563. Karlstad City Council Member
    1564. Keewatin City Council Member
    1565. Kellogg City Council Member
    1566. Kensington City Council Member
    1567. Kenyon City Council Member
    1568. Kettle River City Council Member
    1569. Kimball City Council Member
    1570. Kinney City Council Member
    1571. Lynd City Council Member
    1572. Lyle City Council Member
    1573. Littlefork City Council Member
    1574. Little Canada City Council Member
    1575. Lindstrom City Council Member
    1576. Le Center City Council Member
    1577. Lancaster City Council Member
    1578. Lakeville City Council Member
    1579. Lake Wilson City Council Member
    1580. Lake Park City Council Member
    1581. Lake Bronson City Council Member
    1582. Lake Benton City Council Member
    1583. La Crescent City Council Member
    1584. Madelia City Council Member
    1585. Madison Lake City Council Member
    1586. Maple Grove City Council Member
    1587. Maple Lake City Council Member
    1588. Maple Plain City Council Member
    1589. Mazeppa City Council Member
    1590. Mcgregor City Council Member
    1591. Medford City Council Member
    1592. Medina City Council Member
    1593. Menahga City Council Member
    1594. Mendota Heights City Council Member
    1595. Milaca City Council Member
    1596. Milan City Council Member
    1597. Miltona City Council Member
    1598. Minnesota City City Council Member
    1599. Minnetrista City Council Member
    1600. Mizpah City Council Member
    1601. Mounds View City Council Member
    1602. Mound City Council Member
    1603. Montgomery City Council Member
    1604. Monticello City Council Member
    1605. Montrose City Council Member
    1606. Morristown City Council Member
    1607. Nashwauk City Council Member
    1608. Nevis City Council Member
    1609. New Auburn City Council Member
    1610. New Richland City Council Member
    1611. Nielsville City Council Member
    1612. Nisswa City Council Member
    1613. North Branch City Council Member
    1614. North Oaks City Council Member
    1615. North St. Paul City Council Member
    1616. Olivia City Council Member
    1617. Onamia City Council Member
    1618. Ormsby City Council Member
    1619. Orono City Council Member
    1620. Orr City Council Member
    1621. Osakis City Council Member
    1622. Otsego City Council Member
    1623. Ottertail City Council Member
    1624. Palisade City Council Member
    1625. Park Rapids City Council Member
    1626. Pelican Rapids City Council Member
    1627. Pemberton City Council Member
    1628. Pennock City Council Member
    1629. Pillager City Council Member
    1630. Pine Island City Council Member
    1631. Plato City Council Member
    1632. Ranier City Council Member
    1633. Raymond City Council Member
    1634. Rice Lake City Council Member
    1635. Richmond City Council Member
    1636. Riverton City Council Member
    1637. Rockford City Council Member
    1638. Rockville City Council Member
    1639. Roscoe City Council Member
    1640. Roseau City Council Member
    1641. Rose Creek City Council Member
    1642. Royalton City Council Member
    1643. Rushmore City Council Member
    1644. Russell City Council Member
    1645. Ruthton City Council Member
    1646. Savage City Council Member
    1647. Scanlon City Council Member
    1648. Sebeka City Council Member
    1649. Shakopee City Council Member
    1650. Shelly City Council Member
    1651. Sherburn City Council Member
    1652. Shoreview City Council Member
    1653. Shorewood City Council Member
    1654. Skyline City Council Member
    1655. South Haven City Council Member
    1656. Spicer City Council Member
    1657. Spring Grove City Council Member
    1658. Spring Park City Council Member
    1659. St Bonifacius City Council Member
    1660. St. Charles City Council Member
    1661. Stewartville City Council Member
    1662. St. Joseph City Council Member
    1663. St. Martin City Council Member
    1664. St. Michael City Council Member
    1665. Stockton City Council Member
    1666. St. Stephen City Council Member
    1667. Sunburg City Council Member
    1668. Sunfish Lake City Council Member
    1669. Taylors Falls City Council Member
    1670. Tintah City Council Member
    1671. Trimont City Council Member
    1672. Truman City Council Member
    1673. Twin Lakes City Council Member
    1674. Twin Valley City Council Member
    1675. Ulen City Council Member
    1676. Vadnais Heights City Council Member
    1677. Verndale City Council Member
    1678. Vesta City Council Member
    1679. Wahkon City Council Member
    1680. Waldorf City Council Member
    1681. Walnut Grove City Council Member
    1682. Warroad City Council Member
    1683. Waterville City Council Member
    1684. Watkins City Council Member
    1685. Wayzata City Council Member
    1686. Welcome City Council Member
    1687. Westbrook City Council Member
    1688. West Concord City Council Member
    1689. Winsted City Council Member
    1690. Winthrop City Council Member
    1691. Woodstock City Council Member
    1692. Zimmerman City Council Member
    1693. Cosmos City Council Member
    1694. Le Roy City Mayor
    1695. Carlton City Council Member
    1696. Carver City Council Member at Large
    1697. Adrian City Mayor
    1698. Albertville City Mayor
    1699. Amboy City Mayor
    1700. Birchwood Village City Mayor
    1701. Brainerd City Mayor
    1702. Brewster City Mayor
    1703. Braham City Mayor
    1704. Bricelyn City Mayor
    1705. Buffalo City Mayor
    1706. Canton City Mayor
    1707. Carlos City Mayor
    1708. Ceylon City Mayor
    1709. Chaska City Mayor
    1710. Chokio City Mayor
    1711. Chatfield City Mayor
    1712. Clara City City Mayor
    1713. Clarissa City Mayor
    1714. Clarkfield City Mayor
    1715. Clitherall City Mayor
    1716. Claremont City Mayor
    1717. Clearwater City Mayor
    1718. Cleveland City Mayor
    1719. Climax City Mayor
    1720. Clinton City Mayor
    1721. Cohasset City Mayor
    1722. Cold Spring City Mayor
    1723. Columbus City Mayor
    1724. Crosby City Mayor
    1725. Crosslake City Mayor
    1726. Dassel City Mayor
    1727. Deer Creek City Mayor
    1728. Dayton City Mayor
    1729. Deerwood City Mayor
    1730. East Bethel City Mayor
    1731. Elysian City Mayor
    1732. Emily City Mayor
    1733. Excelsior City Mayor
    1734. Eyota City Mayor
    1735. Felton City Mayor
    1736. Fertile City Mayor
    1737. Fountain City Mayor
    1738. Freeborn City Mayor
    1739. Federal Dam City Mayor
    1740. Floodwood City Mayor
    1741. Foley City Mayor
    1742. Fulda City Mayor
    1743. Ghent City Mayor
    1744. Good Thunder City Mayor
    1745. Grygla City Mayor
    1746. Goodhue City Mayor
    1747. Grand Rapids City Mayor
    1748. Hewitt City Mayor
    1749. Holt City Mayor
    1750. Harmony City Mayor
    1751. Henning City Mayor
    1752. Hibbing City Mayor
    1753. Houston City Mayor
    1754. Howard Lake City Mayor
    1755. Hugo City Mayor
    1756. Hutchinson City Mayor
    1757. Inver Grove Heights City Mayor
    1758. Ironton City Mayor
    1759. Jeffers City Mayor
    1760. Jenkins City Mayor
    1761. Kiester City Mayor
    1762. Kasota City Mayor
    1763. Kellogg City Mayor
    1764. Kenyon City Mayor
    1765. Kettle River City Mayor
    1766. Kerrick City Treasurer
    1767. Blaine Council Member Ward 1 (2 year term Special Election)
    1768. Blaine Council Member Ward 1 (4-year term)
    1769. Blaine Council Member Ward 2
    1770. Blaine Council Member Ward 3
    1771. Roseville City Council Member
    1772. Columbia Heights Council Member at Large
    1773. Columbia Heights City Mayor
    1774. Coon Rapids City Mayor
    1775. Ely City Mayor
    1776. Gilbert City Mayor
    1777. Maplewood City Mayor
    1778. Pipestone City Mayor
    1779. Delavan City Mayor
    1780. Moorhead City Mayor
    1781. Pease City Mayor
    1782. Plato City Mayor
    1783. Princeton City Council Member
    1784. Scanlon City Council Member (Special Election)
    1785. Scanlon City Mayor
    1786. Shakopee City Mayor
    1787. Thief River Falls City Council Member Ward 1
    1788. Thief River Falls City Council Member Ward 5
    1789. Thomson Township Town Supervisor Seat A
    1790. Waconia City Council Member at Large (Special Election)
    1791. Worthington City Mayor
    1792. Athens Township Town Supervisor Seat B
    1793. Athens Township Town Supervisor Seat C
    1794. Athens Township Town Supervisor Seat E
    1795. Belgrade Township Town Supervisor Seat C
    1796. Belgrade Township Town Supervisor Seat D
    1797. Cambria Township Town Clerk
    1798. Cambria Township Town Supervisor Seat 3
    1799. Crooked Lake Township Town Supervisor Seat 1
    1800. Crooked Lake Township Town Supervisor Seat 3
    1801. Crooked Lake Township Town Supervisor Seat 5
    1802. Cushing Township Town Supervisor Seat B
    1803. Equality Township Town Supervisor Seat A
    1804. Equality Township Town Supervisor Seat C
    1805. Fayal Township Town Supervisor Seat 1
    1806. Fayal Township Town Supervisor Seat 3
    1807. Fayal Township Town Supervisor Seat 5
    1808. Greenway Township Town Supervisor Seat 3
    1809. Grey Eagle Township Town Supervisor Seat B
    1810. Grey Eagle Township Town Supervisor Seat C
    1811. Hillman Township Town Supervisor Seat 3
    1812. Hillman Township Town Treasurer
    1813. Irondale Township Town Supervisor Seat 2
    1814. Irondale Township Town Supervisor Seat 3
    1815. Itasca Township Town Supervisor Seat 1
    1816. Itasca Township Town Supervisor Seat 2
    1817. Lakeport Township Town Supervisor Seat A
    1818. Moose Lake Township Town Supervisor Seat A
    1819. Orrock Township Special Election for Town Supervisor Seat D
    1820. Orrock Township Town Supervisor Seat B
    1821. Sylvan Township Town Supervisor Seat 3
    1822. Sylvan Township Town Supervisor Seat 5
    1823. Thomson Township Town Supervisor Seat B
    1824. Turtle Lake Township Special Election for Town Supervisor Seat 3
    1825. Turtle Lake Township Town Clerk
    1826. Turtle Lake Township Town Supervisor Seat 1
    1827. Villard Township Town Supervisor Seat A
    1828. White Bear Township Town Supervisor Seat B
    1829. Alfsborg Township Town Clerk
    1830. Apple Valley City Mayor
    1831. Arden Hills City Mayor
    1832. Arden Hills City Council Member (Special Election)
    1833. Ardenhurst Township Town Supervisor Seat A
    1834. Arlington City Mayor
    1835. Ashby City Mayor
    1836. Atwater City Council Member
    1837. Aurora City Council Member (Special Election)
    1838. Babbitt City Mayor
    1839. Badger City Mayor
    1840. Baytown Township Town Supervisor Seat 4
    1841. Bearville Township Town Supervisor Seat A
    1842. Delavan City Council Member (Special Election)
    1843. Ada City Council Member at Large
    1844. Becker Township Town Supervisor Seat 1
    1845. Belgrade Township Special Election for Town Supervisor Seat A
    1846. Bellingham City Council Member Seat 3
    1847. Benson City Mayor
    1848. Bertha City Mayor
    1849. Bertha City Council Member (Special Election)
    1850. Bigelow City Council Member
    1851. Big Lake Township Town Supervisor Seat 2
    1852. Birch Lake Township Town Supervisor Seat 3
    1853. Buffalo Lake City Council Member
    1854. Butler Township Town Clerk
    1855. Caledonia City Council Member
    1856. Cannon Falls City Mayor
    1857. Canton City Council Member at Large (Special Election)
    1858. Carlos City Council Member (Special Election)
    1859. Carver City Mayor
    1860. Champlin City Mayor
    1861. Champlin City Council Member Ward 1
    1862. Champlin City Council Member Ward 2
    1863. Chisago City City Mayor
    1864. Clark Township Town Supervisor Seat B
    1865. Clarks Grove City Council Member (Special Election)
    1866. Clearwater City Council Member (Special Election)
    1867. Cohasset City Council Member (Special Election)
    1868. Cook City Council Member (Special Election)
    1869. Credit River City Council Member
    1870. Crookston City Mayor
    1871. Crookston City Council Member Ward 4
    1872. Crookston City Council Member Ward 6
    1873. Culver Township Town Supervisor Seat 1
    1874. Currie City Council Member (Special Election)
    1875. Cuyuna City Council Member
    1876. Decoria Township Town Supervisor Seat C
    1877. Delano City Mayor
    1878. Denmark Township Town Supervisor Seat 2
    1879. East Bethel City Council Member at Large (Special Election)
    1880. East Grand Forks City Council Member Ward 2
    1881. East Grand Forks City Council Member Ward 4
    1882. Eckvoll Township Town Supervisor Seat B
    1883. Eden Prairie City Mayor
    1884. Effie City Council Member
    1885. Ellsworth City Mayor
    1886. Embarrass Township Special Election for Town Supervisor Seat 2
    1887. Evansville City Council Member (Special Election)
    1888. Fairfield Township Town Supervisor Seat A
    1889. Fairmont City Mayor
    1890. Fairmont City Council Member Ward 1
    1891. Fairmont City Council Member Ward 3
    1892. Fairview Township Town Supervisor Seat 1
    1893. Fairview Township Town Supervisor Seat 3
    1894. Feeley Township Town Supervisor Seat A
    1895. Felton City Clerk
    1896. Ford Township Town Treasurer
    1897. Frazee City Mayor
    1898. Fredenberg Township Town Supervisor Seat B
    1899. Georgetown City Clerk
    1900. Germania Township Town Supervisor Seat C
    1901. Glencoe City Council Member at Large
    1902. Glencoe City Council Member Precinct 2
    1903. Goodhue City Council Member
    1904. Grand Meadow City Council Member
    1905. Greenfield Township Town Supervisor Seat 1
    1906. Grey Eagle City Council Member (Special Election)
    1907. Hackensack City Council Member (Special Election)
    1908. Hamburg City Mayor
    1909. Hanley Falls City Council Member (Special Election)
    1910. Helen Township Town Supervisor Seat C
    1911. Henning City Council Member
    1912. Hewitt City Council Member (Special Election)
    1913. Holden Township Town Supervisor Seat B
    1914. Hollywood Township Town Supervisor Seat B
    1915. Holyoke Township Town Supervisor Seat A
    1916. HomeBrook Township Town Supervisor Seat 3
    1917. International Falls City Council Member Ward E
    1918. Jackson City Mayor
    1919. Jackson City Council Member (Special Election) Ward 1
    1920. Janesville City Council Member
    1921. Jordan City Council Member (Special Election)
    1922. Kroschel Township Town Supervisor Seat A
    1923. Lancaster City Council Member (Special Election)
    1924. Leech Lake Township Town Supervisor Seat 2
    1925. Lent Township Town Supervisor Seat C
    1926. Le Sueur City Council Member (Special Election)
    1927. Lien Township Town Treasurer
    1928. Litchfield City Mayor
    1929. Litchfield City Council Member Ward 1
    1930. Litchfield City Council Member Ward 5
    1931. Little Elbow Township Town Supervisor Seat A
    1932. Little Falls City Council Member at Large
    1933. Long Lake Township Town Supervisor Seat B
    1934. Macville Township Town Supervisor Seat B
    1935. Madelia City Mayor
    1936. Madison Lake City Mayor
    1937. Maple Lake City Council Member (Special Election)
    1938. Marietta City Council Member (Special Election)
    1939. Melrose City Mayor
    1940. Minneiska Township Town Supervisor Seat 2
    1941. Monroe Township Town Supervisor Seat 2
    1942. Montgomery City Council Member (Special Election)
    1943. Moose Lake Township Town Supervisor Seat 1
    1944. Morris City Mayor
    1945. Myrtle City Mayor
    1946. Alden City Council Member
    1947. Aldrich City Mayor
    1948. Alpha City Council Member
    1949. Alvarado City Mayor
    1950. Amboy City Mayor
    1951. New Maine Township Town Supervisor Seat B
    1952. Andover City Council Member at Large
    1953. North St. Paul City Mayor
    1954. Appleton City Mayor
    1955. Oak Lawn Township Town Supervisor Seat 1
    1956. Odessa Township Town Supervisor Seat C
    1957. Apple Valley City Council Member
    1958. Arden Hills City Council Member
    1959. Oscar Township Town Treasurer
    1960. Arlington City Council Member
    1961. Ottawa Township Town Supervisor Seat A
    1962. Ottawa Township Town Clerk
    1963. Ashby City Council Member
    1964. Owatonna City Council Member Ward 1
    1965. Owatonna City Council Member Ward 5
    1966. Oxford Township Town Supervisor Seat C
    1967. Askov City Council Member
    1968. Perley City Mayor
    1969. Perley City Council Member
    1970. Plymouth City Council Member Ward 2
    1971. Plymouth City Council Member Ward 4
    1972. Pomme De Terre Township Town Supervisor Seat B
    1973. Atwater City Mayor
    1974. Audubon City Mayor
    1975. River Township Town Supervisor Seat C
    1976. Babbitt City Council Member
    1977. Robbinsdale City Council Member (Special Election) Ward 1
    1978. Backus City Council Member
    1979. Balaton City Council Member
    1980. Rogers City Mayor
    1981. Barrett City Council Member
    1982. Battle Lake City Mayor
    1983. Roseville Township Town Supervisor Seat C
    1984. St. Augusta City Council Member
    1985. Baxter City Council Member
    1986. Bayport City Council Member at Large
    1987. St. James City Council Member at Large
    1988. Beaver Creek City Council Member
    1989. Belview City Council Member
    1990. Big Falls City Council Member
    1991. Schoolcraft Township Town Supervisor Seat B
    1992. Bluffton City Council Member
    1993. Silver Brook Township Town Supervisor at Large
    1994. Silver Creek Township Town Supervisor Seat 1
    1995. Sleepy Eye City Council Member at Large
    1996. Southside Township Town Supervisor Seat 3
    1997. Wykoff City Council Member at Large (Special Election)
    1998. Spring Lake Park City Mayor
    1999. Woodville Township Town Clerk
    2000. Stokes Township Town Supervisor Seat C
    2001. Wood Lake Township Town Supervisor Seat A
    2002. Sturgeon Lake Township Town Supervisor Seat 2
    2003. Wolford Township Town Supervisor Seat A
    2004. Winnebago City Council Member (Special Election)
    2005. Windom City Council Member (Special Election) Ward 2
    2006. Valley Township Town Supervisor Seat C
    2007. Vienna Township Town Supervisor Seat C
    2008. Wanda City Mayor
    2009. Tower City Council Member (Special Election)
    2010. Warba City Clerk
    2011. Waconia City Council Member at Large
    2012. Waseca City Council Member (Special Election) Ward 1
    2013. Washington Township Town Supervisor Seat C
    2014. Westbrook Township Town Supervisor Seat B
    2015. Courtland City Council Member at Large
    2016. Warren City Council Member
    2017. Mountain Iron City Mayor
    2018. Clover Township Town Supervisor Seat C (Mahnomen Co)
    2019. Clover Township Town Supervisor Seat C (Hubbard Co)
    2020. Monticello-Big Lake Community Hospital Board (Becker Township)
    2021. Becker Township Hospital District Board Member
    2022. Northern Itasca Hospital District Board Member at Large Itasca
    2023. Monticello Township (Wright Co) Hospital District Board Member